IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Genio Creativo Amadeo Modigliani

Powiększ

Genio Creativo jest kolekcją instrumentów piśmiennych w limitowanej edycji dedykowanej geniuszom, którzy dzięki własnej kreatywności i pasji stworzyli dzieło, a jego doskonałość stała się z kolei źródłem dalszych inspiracji.


Montegrappa dedykuje Tributo ad Amadeo Modigliani artyście, który zburzył zasady tradycyjnych portretów. W limitowanej edycji odnajdujemy cechy jego stylu.


Zgrabny kształt pióra składa hołd życiu w poszukiwaniu plastyczności.
Korpus i skuwka są owalne niczym twarze ludzi na portretach. Klip jest długi i nierówny jak ich nosy. Pierścień skuwki ma charakterystyczny nieregularny kształt ust, jakie malarz uwieczniał w swoich obrazach.
Charakterystyczna cecha Modiglianiego, mocne i wibrujące pociągnięcia pędzlem, widoczne są na każdym obrazie malarza, jest odtwarzana za pomocą żywicy, której skład i sposób wytwarzania jest dobrze strzeżoną tajemnicą firmy.


Kolor pióra jest taki sam, jak w kilku jego dziełach. Głęboki błękit, niczym paryskie noce. Jedna z głów, charakterystycznych dla twórczości Modiglianiego, wygrawerowana jest perfekcyjnie na 18 karatowej złotej stalówce.


Top skuwki przedstawia i łączy logo Montegrappy z pojedynczym kamieniem, symbolem niepowtarzalności geniuszu, którym w wersji platynowej jest topaz, natomiast w piórze z 18 karatowego różowego złota jest diament.