IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Porsche Design

 

 

Ferdinand Alexander Porsche był synem założyciela firmy Porsche, a zarazem wnukiem inżyniera, który przed II wojną światową założył koncern Volkswagena.

Niebywały sukces produkcyjny i finansowy Volkswagena, w postaci kultowego auta "Garbus", który stał się najpierw siłą napędową niemieckiej gospodarki, ikoną filozofii ruchu społecznego znanego jako "Dzieci Kwiaty" stworzył możliwości powstania nowej marki samochodów sportowych. Porsche od pierwszego modelu były zawsze: wizjonerskie, wyposażone w przełomowe technologie, ekskluzywne, sportowe i olśniewająco piękne. Konstruktorzy marki zawsze dążyli do tego by samochody opuszczające fabrykę przyciągały wzrok, by zaraz potem rozpocząć szturm na wszystkie inne zmysły.

 

Ferdinand Alexander Porsche w przeciwieństwie do swojego dziadka i ojca, którzy zyskali renomę jako inżynierowie, zasłynął jako projektant. W roku 1972 Ferdinand Aleksander Porsche powołał do życia markę - Porsche Design, która stała się jedną z wiodących światowych marek dóbr luksusowych dysponującą własną siecią sprzedaży.

F. A. Porsche zaprojektował wiele produktów przemysłowych, akcesoriów dla mężczyzn i dóbr konsumpcyjnych, wszystko z myślą o miłośnikach aut Porsche.

 

Porsche Design do dzisiaj produkuje między innymi: zegarki, okulary, artykuły piśmienne, artykuły skórzane, lodówki kuchenne, chłodnie do wina, ekspresy do kawy, lampy, wózki dziecięce, meble, a nawet fortepiany. W ofercie znajdują się również: kosmetyki, modele samochodów, fajki, kalendarze, koszulki, buty i kosmetyki. Wszystkie te produkty zaprojektowane przez profesora F. A. Porsche mają ponadczasowy czasami modernistyczny, a czasami klasyczny design.

 

Firma Porsche Design otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia. Przykładem niech będzie zegarek "Chronograph I", pierwszy na świecie zegarek z czarnym cyferblatem i automatycznym naciągiem, czy okulary Porsche Design P'8478 sprzedane w ilości 7 milionów sztuk na całym świecie. Do największych osiągnięć marki trzeba zaliczyć również fortepian stworzony dla firmy Bosendorfer w 2003 roku oraz regulowany fotel, który otrzymał nazwę "Antropovarius".