IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Platinum

 

 

Platinum Pen Company zostało założone przez Syunichi Nakatę w roku 1911. Pierwotnie firma nazywała się "Nakaya", co w języku japońskim oznacza - "Sklep Nakaty". Obecnie Prezesem firmy jest Toshiya Nakata, który pracuje nad przywróceniem dawnych sukcesów marki i jej pozycji na rynku ekskluzywnych przyborów piśmienniczych.

 

Kiedyś marka Platinum cieszyła się znacznie większym zainteresowaniem wśród osób poszukujących pióra o indywidualnym charakterze. Pióra były wykonywane na indywidualne zamówienie, a ich ilość bardzo ograniczona. Nierzadkie były przypadki wykonania jednego egzemplarza pióra wiecznego dla wymagającego klienta. Dzisiaj polityka firmy zmieniła się na rzecz szerszego udostępnienia produktów marki, lecz nie tracąc znakomitej jakości, z której wszystkie firmy japońskie słynną.

 

Jednym z ważniejszych udoskonaleń piór wiecznych marki Platinum stał się mechanizm "Slip&Seal", którego istotą jest znakomite uszczelnienie pióra z zakręconą skuwką.

 

Pióra Platinum są doskonale dopracowane. Najczęściej wykorzystywane materiały to: żywica, ebonit, celuloid, srebro i złoto.

 

Na dzień dzisiejszy na rynku japońskim liczą się trzej najważniejsi gracze w temacie instrumentów piśmiennych. Są nimi: Pilot, Seilor i Platinum.