IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Laban

 

 

Laban to jeden z młodszych producentów wysokiej jakości piór wiecznych, piór kulkowych, długopisów i automatycznych ołówków. Najczęściej stosowanym materiałem do wyrobów instrumentów piśmienniczych tej firmy jest srebro.
Firma została założona w roku 1981 przez Jana Hu pod nazwą Laban Pen Corporation i ma swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych w Huntington Beach w Kalifornii. Od samego początku istnienia firmy Jan Hu wraz z bratem Johnem postanowili zbudować fabrykę papeterii i artykułów piśmienniczych na Tajwanie w pobliżu miasta Tajpej. Laban zainwestował w najnowsze technologie i najwyższej jakości materiały. Połączenie starego rzemiosła i tradycji z rygorystycznym podejściem do jakości, dało efekt solidności i doskonałej żywotności produktów. Laban od zawsze do swoich produktów, stosuje cieszące się bardzo dobrą renomą, stalówki niemieckiej firmy Peter Bock AG.
Artykuły piśmienne Laban opierają się o trzy zasadnicze materiały, które wykorzystywane są do produkcji: srebro próby 0.925, często zdobione diamentami lub kryształami Swarovskiego, wysokiej jakości żywicę akrylową, oraz wyjątkowo wytrzymały mosiądz. Dla marki Laban ważne jest jednak nie tylko tworzywo, ale również nadanie każdemu pojedynczemu egzemplarzowi artystycznego wyrazu, poprzez dokładną i pełną pasji pracę rzemieślniczą. Dzięki temu linie artykułów piśmiennych firmy Laban usadowiły się, mimo krótkiego stażu w tej branży, wśród produktów solidnych i luksusowych.


Marka Laban została wybrana jako wyłączny dostawca linni piór wiecznych do Muzeum Watykańskiego w latach 1997-1999. Firma była również oficjalnym producentem piór upamiętniających Igrzyska Olimpijskie w roku 2004. W tym samym roku firma zdobyła pierwszą prestiżową nagrodę w konkursie Levis and Clarke Best Writing Instruments, organizowanym przez Królewską Akademię Sztuk Pięknych w Wielkiej Brytanii.


Od początku swojej działalności marka Laban wydała kilka wyjątkowych serii piór do których należą: Maya Canaan, Galileo, Doric, Delta, Elegant, Cervino, Eternity, Macerata, Insanity, Bernachon, Magnetism, Mouviso i Diana.
Do najbardziej prestiżowych i drogocennych piór stworzonych przez firmę należą:
Totality - pióro wieczne wysadzane 3736 diamentami
Golden Dragon - pióro ręcznie rzeźbione w 18ct. żółtym złocie
Apollo - pióro zaprojektowane i wykonane na wzór stadionu olimpijskiego w Pekinie
Year of the Dragon - pióro nawiązujące do chińskiego kalendarza i aktualnego roku - Smoka, który przypadł na rok 2012.