IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Lalex

Powiększ
Powiększ
 
Powiększ

Instrumenty piśmiennicze produkowane przez firmę Lalex powstały między innymi po to, aby przybliżyć przedmioty darowane innym, kulturze.
Seria cytatów największych myślicieli wszechczasów umożliwia połączenie przedmiotu, którym kogoś obdarowujemy z historią myśli ludzkiej. Wiecznie aktualne i nieuchwytne motywy takie jak miłość, przyjaźń i szczęście streszczone są w kilku znaczących słowach wyrażających uczucia i emocje, które często trudno ubrać w słowa. Inna seria cytatów łączy sławne powiedzenia z ważnymi okazjami i osiągnięciami, najważniejszymi chwilami w życiu każdego człowieka.
Istnieją wspaniałe formy wyrazu, w których zarówno osoba, która daruje innej przedmiot, jak i ta obdarowywana mogą odnaleźć siebie. To ten sam rodzaj formy wyrazu, który Leopoldo Aquila, założyciel firmy, odnalazł w wyrazie law - łacińskie "lex" , czyli prawo.

 

Filozofia producenta instrumentów piśmienniczych, Lalex 1938, zawiera się w kilku pomysłach:
- projekt ; instrumenty piśmiennicze oraz przybory tworzone przez firmę Lalex 1938, inspirowane są prostotą formy streszczającą tysiące lat rozwoju cywilizacji. Projekty oraz ich estetyka mają charakter symboliczny, powstają w oparciu o wzory i motywy zakorzenione w wielu kulturach całego świata, a stosowane tworzywa są doskonale dopasowane do obranego stylu.
- osobowość ; pióra tworzone przez firmę Lalex 1938, to coś więcej niż instrumenty piśmiennicze. Są to przedmioty, które cieszą i przybierają znaczenie głębsze niż tylko to wynikające z ich użytkowania. Bycie idealnym pod względem technologicznym nie wystarczy. Instrument piśmienniczy musi zostać zaproponowany klientowi, jako pewien pomysł, koncept. Pióro Lalex 1938, które stanowi podarunek dla innej osoby, musi posiadać indywidualny, dostosowany do niej styl i charakter. Firma Lalex 1938 oferuje kolekcje wyjątkowe, które opakowane są w niezwykle ekskluzywne śnieżnobiałe opakowania.
- dotyk ; instrumenty piśmiennicze i przybory firmy Lalex 1938 łączy ergonomiczny kształt i wyjątkowe tworzywa stosowane do ich wykończenia. Dają one klientowi fizyczne poczucie bycia osobą uprzywilejowaną, wybraną.
- technologia ; firma Lalex 1938 opiera swoją produkcję na metodach i technikach zapewniających pełną niezawodność.

- ceny ; produkt wywodzący się z firmy Lalex  odpowiada stopniowi jakości do ceny. Forme, Elementi, Simbolo, Linea, Animali i Mignolo to linie, które proponuje włoski producent.