IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Stipula

 

 

Włoska marka Stipula, jest jedną z najmłodszych manufaktur produkujących artykuły piśmiennicze. Powstała w roku 1973, rozpoczynając swoją produkcję od ozdobnych okuć dla prestiżowych producentów galanterii skórzanej. Cztery lata później firma powzięła nowy kierunek produkcji jakim były akcesoria biurowe.
Konsekwencją rozwoju firmy przez jego twórcę Renzo Salvadori, było uruchomienie działu wytwarzającego pióra wieczne i długopisy.

Datą zaistnienia na rynku piśmiennym przez firmę jest rok 1982, natomiast produkcja piór wiecznych pod nazwą Stipula rozpoczęła się w roku 1991. W tym też roku firma została oficjalnie zarejestrowana.

 

Niewątpliwym atutem firmy jest jej siedziba, która znajduje się we Florencji, znanej z ogromnie bogatej tradycji rzemieślniczej. Na uliczkach Florencji bawił się jako dziecko Michał Anioł, gdy w tutejszych pracowniach rozpoczął się włoski renesans. Swą bytność w tym niezwykłym mieście oprócz Michała Anioła zaznaczyli między innymi: Leonardo da Vinci, Giotto, Donatello, czy Lorenzo Ghibertim.

 

Styl Stipuli jest inspirowany od samego początku działalności, setkami lat tradycji niedoścignionych rzemieślników z Florencji. Samo słowo: stipula jest słowem łacińskim oznaczającym słomkę lub patyk, który w okresie starożytności służył Rzymianom jako symbol akceptacji zobowiązania jakie przyjmowała na siebie jedna ze stron zawierająca umowę. Przełamanie patyka było swego rodzaju akceptacją i zgodą.