IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Conway Stewart

Założycielem firmy Conway Stewart byli Thomas Garner i Frank Jarvis. Pracowali oni przy produkcji piór firmy De La Rue od roku 1904. Widząc jednak szansę na samodzielne odniesienie sukcesu zdecydowali się w roku 1905 założyć własną firmę z siedzibą w Londynie. Ponieważ uważali, że ich nazwiska nie brzmią zbyt dobrze, firmę nazwali Conway Stewart używając dwóch znanych nazwisk z wystawianego wówczas wodewilu.


Początkowo podstawową ofertą firmy były pióra wieczne importowane z USA. Stopniowo jednak firma przestawiała się na własną produkcję piór wiecznych, pod zarejestrowaną w roku 1920 marką Conway Stewart.


W 1924 jako jeden z pierwszych producentów wprowadził na rynek pióra wieczne w kolorowych obudowach. Natomiast 1934 roku Conway Stewart opatentował własne rozwiązanie  mechanizmu napełniania pióra atramentem.
Również w tym samym roku wdrożono do produkcji ołówek automatyczny z wysuwanym grafitem.
Firma znajdowała się w świetnej formie i nawet II wojna światowa pomimo bombardowań i braku materiałów nie powstrzymała kreatywnych pomysłów i rozwijającej się produkcji co umocniło Conway Stewart jako czołowego producenta piór wiecznych w Wielkiej Brytanii.
Do tej popularności przyczynił się też na pewno Winston Churchill, który z dumą używał wyrobów Conwey Stewart nie tylko podczas trwania wojny.
Jego nazwiskiem sygnowane jest jedna ze współczesnych limitowanych edycji piór wiecznych.


W roku 1950 firma przeniosła się do nowej siedziby w Stepney, a nowe kolekcje piór oznaczono numerami jako serie „58”, „100”, itd. Były one sprzedawane w cenie od 12 do 35 szylingów, a asortyment osiągnął 2000 pozycji.


Niestety lata 60 i 70 to okres schyłkowy w historii firmy Conway Stewart do czego przyczyniło się niedocenianie przez tego producenta wynalazku jakim był długopis, spadek zainteresowania piórami wiecznymi, inflacja oraz silna konkurencja tańszych importowanych wyrobów.
Dopiero w połowie lat 90 Conway Stewart został zreformowany odzyskując swoją dawną znakomitą reputację i obecnie słynie jako producent najwyższej jakości zachwycających  nowoczesnym wzornictwem instrumentów piszących inspirowanych klasycznymi profilami.


Oprócz katalogowych piór wiecznych, długopisów, ołówków automatycznych i piór kulkowych Conway Stewart oferuje limitowane edycje, niektóre ograniczone nawet do 25 egzemplarzy.
Takie nazwy jak: W Shakespeare, F. Drake, H. Nelson czy W. Churchill nie są obce kolekcjonerom limitowanych piór wiecznych.


Obecnie siedziba firmy mieści się w Devon koło Plymouth skąd wychodzą na świat perfekcyjnie wykonane przybory piśmienne dla nowej generacji koneserów na całym świecie, powiększające liczne grono wyrafinowanych użytkowników, wśród których są: prezydenci, premierzy, wysoko postawieni politycy, artyści i biznesmeni.
O uznaniu i sławie jakim cieszą się pióra Conway Stewart świadczą wybitne osobistości, które zostały obdarowane tymi piórami: Królowa Elżbieta II i Książe Edynburga z okazji ich złotej rocznicy ślubu, premier Tony Blair podarował prezydentowi Władimirowi Putinowi pióro Churchill Burgundy, a Prezydentowi Jacquesowi Chiracowi pióro Churchill Brown Marble z okazji 70 urodzin.
W czasie spotkania G8 w Wielkiej Brytanii w roku 2005 Conway Stewart model No „58” był oficjalnym piórem używanym przez wszystkich przywódców światowych.

 

Conwey Stewart dostarcza swoje wyroby na Dwór Królewski i również na Downing Street No 10, czyli do siedziby premiera Wielkiej Brytani.
Również prezydenci George Bush i Bill Clinton są w posiadaniu ekskluzywnych piór wiecznych Conway Stewart.