IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

The Shakespeare Pen

Powiększ
Powiększ
Powiększ

Thomas Garner i Frank Jarvis, to założyciele firmy Conway Stewart. Firma największe triumfy święciła w latach 50-tych XX w. kiedy to postrzegana była jako czołowy producent piór wiecznych w Wielkiej Brytanii. Niestety okres lat 60-70- tych to okres schyłkowy firmy do czego przyczyniło się niechęć wdrożenia do produkcji instrumentu piśmienniczego jakim był długopis. Spadek zainteresowania piórami wiecznymi, inflacja oraz silna konkurencja producentów wytwarzających jednorazowe instrumenty piśmiennicze spowodowała, że firma zniknęła z rynku.
W roku 1995 firma została zreformowana odzyskując tym samym swoją niegdyś znakomitą reputację. Oprócz katalogowych modeli piór wiecznych, piór kulkowych, długopisów i ołówków automatycznych Conway Stewart oferuje limitowane edycje.


Jednym z najbardziej poszukiwanych piór limitowanych, które opuściły fabrykę w Stepney jest: The Shakespeare Pen, które powstało na cześć Williama Shakespeare'a.
Angielski poeta, dramaturg, aktor pochodzący z rodziny mieszczańskiej posiadał chłopski rodowód. Od najmłodszych lat obracał się w środowiskach teatralnych, ale największy wpływ na rozwój jego samego była nieustanna styczność z dworem królowej Elżbiety I władczyni, będącej mecenasem sztuki i artystów.
Wiliam Szekspir pracował w Londynie jako dramaturg i kierownik wielu zespołów teatralnych. Dorobił się majątku w postaci kilku teatrów, których był właścicielem jak również otrzymał z rąk królowej tytuł szlachecki.
Napisał między innymi:
"Sen nocy letniej" - komedia
"Król Jan" - kronika historyczna
"Ryszard II" - kronika historyczna
"Hamlet" - tragedia
"Otello" - tragedia
"Makbet" - tragedia
"Król Lear" - tragedia


W uznaniu jego osoby firma Conway Stewart wyprodukowała pióro wiecznie ręcznie malowane, którego ilość została ograniczona do 25 sztuk.
Pióro zostało przyozdobione ręcznie wykonanym malunkiem i wyposażone w stalówkę wykonaną ze złota 18 karat.