IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Delta

 

 

W 1982 roku powstała nowoczesna fabryka instrumentów piśmienniczych założona prze trzech wspólników Nina Marino, Cira Matrone i Mario Muscente. Nazwali oni swoją firmę - Delta Srl.

Od początku istnienia Delta przyjęła za cel tworzenie produktów o najwyższym standardzie, po to aby móc wejść na wymagający i konkurencyjny rynek międzynarodowy. Każdy element procesu produkcyjnego kontrolowany jest w fabryce w południowych Włoszech pod okiem wybitnie uzdolnionych rzemieślników.

Firma Delta ostatecznie udoskonaliła proces produkcyjny podnosząc jakość produktów do tej, bliskiej perfekcji. To przywiązywanie wagi do detali sprawia, iż produkty firmy Delta same w sobie tworzą własną kategorię jakości.

Wydział badań i rozwoju w firmie Delta z zaangażowaniem analizuje innowacyjne i egzotyczne materiały i tworzywa. Kolekcja Extrema, pierwsza seria instrumentów piśmienniczych na świecie wykonana z włókien węglowych i tytanu jest właśnie efektem badań prowadzonych przez firmę.

 

Jako sponsor Szczytu G7, który odbył się w lipcu 1994 roku w Neapolu we Włoszech, firma Delta podarowała pióra z limitowanej serii "G7", siedmiu przywódcom państw najlepiej rozwiniętych gospodarczo.

Firmie Delta powierzono także stworzenie specjalnego pióra dla miasta Wenecja we Włoszech. Dnia 7 września 1998 roku, burmistrz Wenecji otrzymał i zaprezentował limitowaną serię "Venezia", serię piór poświęconych temu miastu. Dzięki wyjątkowemu projektowi, stylowi i wykorzystanym tworzywom, limitowana seria "Venezia", uznana została przez czytelników czasopisma "Pen World" - "Świat Piór", za najlepszą limitowaną edycję roku 1998.

 

Ponieważ kolekcjonerzy i entuzjaści piór stają się co raz bardziej wymagający i co raz bardziej doceniają produkty wykonane ręcznie, Delta pragnie nadal oferować instrumenty piśmiennicze, w których przywiązuję się wagę do szczegółów i które wykonane są przez rzemieślników, używających metody i techniki przekazywanej z pokolenia na pokolenie.