IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Nazareth 2000

Powiększ

Klasyczne i nowoczesne wzory, które zaspakajają wszelkie gusta, egzotyczne i drogocenne tworzywa, kontrastujące kolory, innowacyjne pomysły - o to siła firmy Delta, firmy pragnącej tworzyć produkty o najwyższej jakości.
W kolekcjach instrumentów piśmienniczych proponowanych przez firmę Delta, obecne są zarówno elementy tradycyjne, jak i innowacyjne. Delta łączy techniki rzemieślnicze przekazywane od pokoleń i nowe technologie powstające w wydziale badań i rozwoju firmy.

 

W języku arabskim i hebrajskim słowo "Nazareth" oznacza "Obrońca", co prawdopodobnie ma związek ze strategicznym położeniem miasta nad Doliną Esdraelon w Izraelu. W późniejszym czasie czyniono także nawiązania do roli Nazaretu jako obrońcy tradycji chrześcijańskich, gdyż to tam właśnie ojcowie franciszkanie pielęgnowali duchowe dziedzictwo tego miasta. Największym kościołem w mieście jest Bazylika Zwiastowania zaprojektowana przez włoskiego architekta Giovanniego Munzio w 1969 roku.

 

Delta otrzymała prawo do produkowania i dystrybuowania na całym świecie instrumentów piśmienniczych opatrzonych oficjalnym logo "Nazareth 2000".
Przedstawia ono Bazylikę Zwiastowania i dwie wieże symbolizujące religię chrześcijańską i muzułmańską.
Nazaret, miasto o krajobrazie, na który składają się zielone wzgórza i skaliste pastwiska z drzewami oliwnymi oraz ze wszystkimi swoimi cennymi zabytkami, stanowiło inspirację do stworzenia kolekcji "Nazareth 2000". Symbolizuję ona nadzieję na lepsze czasy, które nadejść mają z początkiem nowego tysiąclecia.

Wersje Platinum i Celebration liczą odpowiednio 100 i 200 sztuk, natomiast pozostałe wersje liczą 2000 egzemplarzy.

 

Skuwka wykonana ręcznie ze specjalnego gatunku żywicy w kolorze zielono - oliwkowym. W limitowanej serii Special posiada ona pierścień, wykonany z platyny lub srebra, w zależności od wersji. Na pierścieniu znajduję się ręcznie wygrawerowane oficjalne logo "Nazareth 2000". Na zwieńczeniu skuwki znajduje się logo firmy Delta z numerem seryjnym produktu.
Korpus wykonany ręcznie ze specjalnego gatunku żywicy w kolorze zielono - oliwkowym, spina go  pierścień wykonany z platyny, 18 karatowego złota lub srebra. Klips z kolei wykonany jest ze specjalnego stopu metalu, pokryty złotem w wersji Celebration, a platyną w pozostałych wersjach. Klips wyposażony jest w niewielki obrotowy system i umieszczony jest na nim prawdziwy szmaragd. W wersjach Platinum i Celebration, zamiast szmaragdu oferowany jest diament.
System napełniania wszystkich rodzajów piór kolekcji "Nazareth 2000", jest umieszczony z boku korpusu pióra, a uruchamia się go za pomocą dźwigienki.
Pióro wieczne w wersji Limitem Edition wyposażone jest w wymienny system napełniania nabojami atramentowymi.
Stalówka, specjalnie zaprojektowana, wykonana została z 18 karatowego złota i pokryta platyną. Dostępna jest w rozmiarach: E, F, M, B, OM.

 

Pióra z serii "Nazareth 2000" znajdują się w eleganckim pudełku ze specjalnym kałamarzem i buteleczką z ziemią importowaną bezpośrednio z miasta Nazaret. Kopia oficjalnego dokumentu eksportowego z miasta Nazaret dołączona jest do gwarancji.

W pudełku znajduje się także rzeźbiona tabliczka wykonana ze srebra, z wygrawerowanym oficjalnym logo "Nazareth 2000".