Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Montegrappa

 

 

Nad brzegiem rzeki Brendta i w jednym z najbardziej uroczych zakątków Bassano del Grappa, nieopodal Vincenzy, stoi historyczny budynek, który ponad 90 lat stanowi kwaterę najstarszej włoskiej wytwórni przyborów piśmienniczych. Właśnie tu, w 1912 roku, została założona "Maniffattura penini d'oro e penne stilografiche" - Wytwórnia złotych stalówek i piór wiecznych.

 

Podczas Pierwszej Wojny Światowej Bossano było centrum operacji militarnych. Pośród wielu żołnierzy, którzy używali firmowych piór prowadząc swoją korespondencję, było dwóch znanych pisarzy XX wieku - Ernest Hemingway i John Dos Passos, którzy będąc wolontariuszami służyli jako kierowcy karetek pogotowia.
W tym czasie wytwórnia w Bossano stała się powszechnie znana za sprawą piór wiecznych Elmo, które to, jako jedne z pierwszych, powstawały z nowoczesnych materiałów takich jak celuloid czy galalit.

Wkrótce do marki Elmo dołączyła Montegrappa - upamiętniająca bohaterską obronę Monte Grappa przez Włoskie wojsko podczas Pierwszej Wojny Światowej.

 

W okresie międzywojennym Montegrappa przeżywała swój rozkwit. To był okres, w którym rozpowszechniono pióra wieczne a produkty Elmo trafiły w gusta klientów swoim świeżym wzornictwem, różnorodnością materiałów i kolorów, perfekcyjnym działaniem mechanizmów oraz oryginalnością i precyzją technik wytworzenia.

Wytwórnia zmieniła swoją nazwę na Montegrappa w 1947 roku i kontynuowała działalność podtrzymując wyróżniający się charakter, koncentrujący się na produkcie, którego charakterystyczna indywidualność leży w jego misternym wykonaniu przez rzemieślników z  Vincenzy.

W 1992 roku z okazji 80 rocznicy powstania manufaktury Montegrappa, wyprodukowano pierwsze pióro edycji limitowanej.
Śmiało czerpiąc inspirację z wielkich wydarzeń historycznych, kultury i przeszłości i najgłębszych pasji gatunku ludzkiego, edycje limitowane są największą chlubą Montegrappy.

 

Historia, którą tworzy ta manufaktura jest fascynująca. Wyroby wytwarzane przez utalentowanych mistrzów rzemiosła z niesamowitym poświęceniem i pasją są doceniane na całym Świecie i uznawane za prawdziwe klejnoty pośród instrumentów piśmienniczych.
Pióra Montegrappa rodzą się tam, gdzie ważne jest przywiązanie do tradycji, a swój charakter nabywają dzięki pomysłowości, innowacyjności oraz uwielbieniu dla elegancji. Esencja hasła "Made In Italy" uwidacznia się w ich kolorach i kształtach: pióra te są piękne dzięki ideologii, której fundamentami są wartości takie jak pomysłowość projektów i zachowanie idealnej równowagi pomiędzy wyglądem i funkcjonalnością. Fascynacja, której doznaje się pisząc piórami Montegrappa kryje się w sekretach awangardowych technologii.

 

W świecie Montegrappa powstają nielimitowane kolekcje piór, do których wykonania stosuję się drogocenne surowce, takie jak srebro, celuloid, ebonit, tytan, żywica i emalia. Jednak przede wszystkim z tego miejsca pochodzą serie limitowane, które doprowadzają kolekcjonerów do zawrotu głowy.

 

Pióra Montegrappa to coś więcej niż instrument piśmienniczy. To rzadki, drogocenny przedmiot wyrażający charakter osoby, która je nabywa oraz zapewniający przyjemność pisania i odkrywania wyjątkowych emocji.