IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Portrait Pen

Powiększ
Powiększ
 
Powiększ
 
Powiększ
 
Powiększ

Pióro "Portrait Pen" - "Pióro-Portret", pozostaje wierne historii i wartościom Montegrappa, pierwszego producenta piór  wiecznych we Włoszech, którego instrumenty piśmiennicze są cenione i poszukiwane na całym świecie przez kolekcjonerów i wielbicieli ekskluzywnych przedmiotów.

Pióra te cenione są za oryginalne wzornictwo, wygląd godny włoskiej elegancji i niezrównaną jakość rzemiosła stosującego wyjątkowe metody, przejęte z tradycji złotniczej, a unowocześnione dzięki wprowadzeniu innowacyjnych technik.
Jest to przedmiot bezcenny, stworzony dla wybranej elity szczęśliwców, którzy uwielbiają otaczać się pięknymi i ekskluzywnymi przedmiotami, dopasowanymi do potrzeb każdego z  użytkowników.

 

Pióro to, z białego lub różowego złota, może zostać stworzone według życzeń klienta. Może na nim zostać umieszczony portret ukochanej osoby, symbol zaręczyn lub na przykład rodzinny herb. Wszystko, to co ma wyjątkowe znaczenie dla właściciela, może znaleźć swoje odzwierciedlenie w tym proponowanym piórze.

Każde z tych piór jest absolutnie wyjątkowe i inne od pozostałych. Stanowi ono swoisty symbol oddania i nabywa charakter osoby, która je posiada. To ekskluzywny klejnot pośród instrumentów piśmienniczych, produkowany przez firmę Montegrappa.

 

"Portrait Pen" to pióro wieczne wykonane z 18 karatowego, białego lub różowego złota, ze specjalnie zaprojektowaną przestrzenią na korpusie, która może zostać ozdobiona zgodnie z życzeniem klienta: obrazem, portretem, rysunkiem. Wykonują ją  mistrzowie rzemiosła z firmy Montegrappa, używających tradycyjnych technik ręcznego grawerowania dłutem.
Praca ta wymaga rzadko spotykanych zdolności artystycznych, a posiadanych przez mistrzów grawerstwa z najstarszej włoskiej manufaktury instrumentów piśmiennych.

Ci wspaniali artyści rzemiosła grawerskiego, spełniają największe pragnienia klienta, odtwarzając rylcem na niewielkiej powierzchni korpusu pióra, skomplikowane wzory, portrety czy rysunki.

Grawerowanie na różnej głębokości, wykonywane jest przez wybitnych złotników, którzy elementy wybranego przez klienta wzoru przenoszą z ogromnym wyczuciem na powierzchnię pióra.

Miniaturowa dekoracja uwidoczniona na małej powierzchni stanowi największą wartość tego przedmiotu.

 

Korpus i skuwkę graweruję się na różnych głębokościach, dzięki czemu ozdobiony element wybrany przez właściciela pióra wyróżnia się na złotym tle tworząc niepowtarzalny osobisty symbol.

Na skuwce znajduję się także miejsce, w którym można wygrawerować dedykacją, sentencję lub odwzorować autograf właściciela.

 

Pióro "Portrait Pen", umieszczone jest w eleganckim etui zrobionym z korzenia orzecha włoskiego, które z wyjątkową dyskrecją skrywa w sobie tak drogocenny i wspaniały przedmiot.
Stworzenie każdego pióra "Portrait Pen", trwa około trzech miesięcy i odbywa się wyłącznie na indywidualne zamówienie klienta, dzięki czemu powstaje zawsze tylko jeden egzemplarz takiego pióra.

 

Obejrzyj film przedstawiający proces powstawania pióra
"Portrait Pen" »»»