IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

The Queen of Hearts

Powiększ

"The Queen of Hearts", to roczna edycja zaprojektowana i zaprezentowana w roku 1999. Kontynuuje ona motyw przewodni poprzednich kolekcji - "Nasze słabostki".
W 1996 roku, "Special Reserve" nawiązywała do umiłowania smaku wina. W kolejnym roku miała swoją premierę kolekcja "Cigar", która powstała ku chwale aromatu dobrego cygara. W 1998 ukazała się kolekcja "La Sirene", aby podkreślić naturalną słabość oczu, do piękna ludzkiego ciała.
Rok 1999 może wydawać się kontrowersyjnym. "The Queen of Hearts", zdaje się być wyrazem dekadencji końca tysiąclecia. Nawiązuje do hazardu - słabości, która jednych czyni bogatymi, drugich doprowadzając do bankructwa i skrajnej rozpaczy.
Hazard, bez względu na całą, niekoniecznie pozytywną otoczkę, pozwala marzyć o wielkiej fortunie, spełnieniu marzeń i pozwala poczuć smak zwycięstwa.
W przekonaniu, że odrobina hazardu umili każdemu czas, firma Montegrappa przedstawiła kolejną roczną edycję pióra wiecznego - "The Queen of Hearts".
Kunsztowne instrumenty piśmiennicze stworzone są z unikalnej, wysokiej jakości żywicy w kolorze głębokiej, perłowej zieleni.
Korpus i skuwkę ozdobiono powłoką ze sterlingowego srebra, lub 18 karatowego złota. Unikalną metodą bardzo głębokiego grawerowania stosowaną przez nieliczne firmy produkujące artykuły piśmienne, umieszczono na niej znaki kart - kiery, piki, karo i trefle.
Klip pióra zdobi miniaturowa rzeźba w kształcie Lady Luck i na pewno przynosi szczęście jego posiadaczowi. Firma znana z dbałości o szczegóły stworzyła mały świat hazardu.
Do każdego egzemplarza dołączono drewniane pudełko, które przypomina stół do gry z wyściełanym charakterystycznym, zielonym suknem. Zawiera ono ponadto prawdziwy komplet do gry w kości, którego nie powstydziłby się nawet prawdziwy Król Hazardu.
Kolekcja nie pozostanie obojętna dla prawdziwych amatorów ryzyka, choć w przypadku "The Queen of Hearts", ryzykować nie należy. W przypadku tego pióra decyzję należy podjąć bardzo szybko, ponieważ piór wiecznych wykonanych w złocie ukazało się tylko 100. Natomiast piór kulkowych - 10 szt.

Nikt nie pozostaje bez swojej wielkiej szansy, gdy Montegrappa prezentuje "Przywilej Życia".