IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Vatican 2000 Papal Pen

Powiększ
Powiększ
 
Powiększ
 
Powiększ
 
Powiększ
 
Powiększ

Montegrappa z dumą przedstawia jedno ze swoich największych dotychczasowych osiągnięć: limitowaną edycję Pióra Papieskiego Watykan 2000. Dzięki niej możliwe będzie moralne i fizyczne wsparcie osób, dla których los okazał się mniej łaskawy.

 

Limitowana edycja poświęcona Janowi Pawłowi II okazała się nadzwyczajna.

Kolekcjonerzy, miłośnicy piór i entuzjaści sztuki bez wątpienia docenili, ten wykonany po mistrzowsku instrument piśmienny.

Pióro to w sposób wyjątkowy utrwaliło istotę minionych dwóch tysięcy lat. Skomplikowanym grawerunkiem uczczono i upamiętniono ustanowienie kalendarza, który wyznaczył przełomowy moment w historii.

 

Kolekcję zaprojektowano w czterech wersjach. Każda jest numerowana, a jej autentyczność potwierdzona została podpisem Papieża Jana Pawła II, oraz pamiątkową pieczęcią Wielkiego Jubileuszu.

Pióro wykonano w ręcznie wytrawianym sterlingowym srebrze próby 0,925 lub 18 karatowym złocie w kolorach żółtym, białym i różowym.

 

Bogactwo ręcznie wytrawianych obrazów w szlachetnym metalu przedstawia bliskie nam wartości i treści religijne.

Korpus pióra ukazuje Trójce Świętą: u góry Boga Ojca, w środku  Jezusa Chrystusa pomiędzy Marią i Józefem, oraz Ducha Świętego w postaci gołębia. Świętą Trójcę otacza rzesza aniołów, a cztery z nich znajdujące się najbliżej gołębia, trzymają Ewangelię.

Obracając nasadką odwrotnie do ruchów wskazówek zegara, można zobaczyć sylwetkę Bazyliki Św. Piotra. W centralnej części nasadki umieszczono wizerunek Papieża Jana Pawła II, zwróconego w stronę Świętych Drzwi, podczas inauguracji Wielkiego Jubileuszu Roku 2000, oraz oficjalne logo obchodów Jubileuszu.
Poniżej logo znajduję się łaciński napis "PER CHRISTUM - IN SPIRITUS SANCTO - ADDEUM PATEM", co oznacza "PRZEZ CHRYSTUSA - W DUCHU ŚWIĘTYM - DO BOGA OJCA".
U dołu nasadki widnieje podpis Ojca Świętego Jana Pawła II, potwierdzający autentyczność edycji. Wszystkie te symbole oznaczają zobowiązanie do podejmowania wyzwań na rzecz lepszego świata przełomu tysiącleci.

Na dole znajduję się również nazwa pracowni grawerskiej wraz z numerem seryjnym pióra.

 

Projekt "Meninos da rua" jest związany ściśle z Piórem Papieskim, który ma zapewnić konkretną pomoc brazylijskim dzieciom ulicy. W tym celu Fundusz Solidarności na rzecz Wielkiego Jubileuszu Roku 2000, skontaktował firmę Montegrappa z Dom Lucjanem Mendezem de Almeida, arcybiskupem Mariany - Brazylia i byłym przewodniczącym Brazylijskiej Konferencji Biskupów.

Ten bardzo znany i szanowany w Brazylii kapłan jest zaangażowany w działania na rzecz dzieci ulicy od dziesiątków lat. Dom Luciano stopniowo stworzył sporą liczbę małych społeczności, w których bezdomne dzieci znajdują schronienie. Otrzymują tu nie tylko posiłki, odzież i opiekę, ale także naukę i co ważniejsze, kwalifikacje pomocne w zarabianiu na życie. Uczestniczą w dodatkowym programie edukacyjnym, który pomaga im zostać murarzami, cieślami, kowalami czy malarzami. Po okresie czeladnictwa będą mogły stać się niezależne i odzyskać swoje miejsce w społeczeństwie , mając możliwość znalezienia uczciwej pracy i perspektywę założenia własnej rodziny.

W ciągu tych lat Dom Luciano udowodnił, że jest to recepta na prawdziwy sukces. Tak naprawdę konieczne jest przekazanie tym dzieciom zdecydowanego przesłania, że nie są one bez szans, ale raczej , że są ofiarami całkowitej degradacji ludzkiej i społecznej. Musimy pomyśleć przez chwilę o tych dzieciach, zanim odeślemy je na ulice i znowu pozostawimy własnemu losowi. Tym, które nie mogą się równać z rówieśnikami, którym los mniej sprzyjał , powinno się stworzyć warunki, aby i one mogły wnieść swój własny wkład w rozwój społeczeństwa. Tylko w taki sposób dzieci , które są częścią tego społeczeństwa, będą mogły wyrazić swój entuzjazm i wielkie pragnienie spełnienia, oznaczające wypełnienie programu.

Eksperyment w Marianie powiódł się.

 

Do realizacji tego programu potrzebne jest wielkie zaangażowanie finansowe. Trzeba pozyskać grunt, budynki na zakwaterowanie dzieci , zapewnić posiłki i warunki do nauki. Nauka prowadzona jest przez prawdziwych rzemieślników, którzy poświęcając czas dzieciom, jednocześnie rezygnują z własnej pracy , muszą więc otrzymywać wynagrodzenie.

 

Postanowiono wykorzystać pasje wielu kolekcjonerów z całego świata, powiązać wieczne pióro z Wielkim Jubileuszem Roku 2000 i uzyskać konkretna pomoc w realizacji projektu Dom Luciana Mendeza na rzecz dzieci ulicy. Zawarto umowę z Komitetem Wielkiego Jubileuszu Roku 2000, za pośrednictwem jego Przewodniczącego Kardynała Rogera Echergaraya.

Bardzo go ucieszyła ta inicjatywa, pozostająca w zgodzie z intencjami i zaleceniami Ojca Świętego Jana Pawła II.
Fundusz Solidarności wyraził zgodę na użycie logo Jubileuszu dla celów produkcji Papieskiego Pióra przez Montegrappe.
Wszyscy, którzy nabywali, bądź nabywają takie właśnie pióro, składają darowiznę w wysokości 500.000 lirów - lub równowartość w innych walutach, na rzecz Komitetu Pomocy Dzieciom Ulicy, który został utworzony specjalnie w tym celu.

Montegrappa jest zaszczycona tym, że została wybrana i mogła aktywnie uczestniczyć w przedsięwzięciu mającym na celu eliminację głodu na świecie.

 

Przy wytwarzaniu Pióra Papieskiego wykorzystano wszystkie najnowsze osiągnięcia techniki. Pióro zaopatrzone jest w stalówkę wykonaną z 18 karatowego, dwukolorowego, litego złota, z pięknie wygrawerowanymi kluczami Św. Piotra, zdobionymi platyną. Stalówki dostępne są w czterech rozmiarach: B, M, F, EF. Końcówka irydowa podnosi komfort pisania.

W piórze zastosowano system tłoczkowy oparty na nowoczesnej metodzie podawania atramentu. Wykorzystuje ona ręcznie toczony ebonit, który zapewnia nieprzerwany dopływ atramentu ze zbiorniczka o dużej pojemności.
Firma Montegrappa dzięki tym doskonałym rozwiązaniom, drogim materiałom i artystycznej formie udowadnia po raz kolejny, że dziedzictwo tej edycji przetrwa do następnych pokoleń.

 

"The Papal Pen"

  • srebro - 2000 szt.
  • złoto żółte - 100 szt.
  • złoto różowe - 100 szt.
  • złoto białe - 100 szt.