IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

The Dragon

Powiększ

Pióro legenda. Ujrzało światło dzienne w 1995 roku i od tego czasu urzeka niemal wszystkich znawców, koneserów i prawdziwych entuzjastów wspaniałej rzemieślniczej sztuki.
Do dnia dzisiejszego jest najbardziej poszukiwanym piórem wiecznym w historii.


Panie i panowie, należy się głęboki ukłon w stronę manufaktury z Włoch, która ten klejnot piśmienniczy powołała do życia. Jakaż to wyobraźnia musi nieustannie pracować, aby tworzyć tak fascynujące przedmioty.
Dragon jest prawdziwym klejnotem wśród piór wiecznych.
Już w czasie wstępnych szkiców projektowych, po przeniesieniu na papier pióro okazało się sensacją. Projekt został natychmiast zaakceptowany i od razu przystąpiono do jego mozolnej realizacji. Tego pióra nie sposób przeoczyć. Stał się natychmiast po premierze przedmiotem pożądania wielu kolekcjonerów na całym świecie.


Montegrappa stworzyła przedmiot bezmiar luksusowy, snobistyczny w dobrym tego słowa znaczeniu, wyrafinowany, noszący znamiona sztuki.
Wgłębienia tworzą rzeźbę, którą oglądając wielokrotnie oko ludzkie wydobywa za każdym razem nowe ślady ludzkiej dłoni.
Pióro jest oryginalne, wysublimowane, intrygujące, zniewalające.
Nawet największe dzieło ludzkich rąk nie ma wartości bez podziwu osób, które z nim obcują.


Koncepcja pióra odwołuje się do legendarnego zwierzęcia dla Chińczyków – smoka, który stanowi wcielenie odwagi, mądrości i pokoju.
Dragon był godłem Chin całej dynastii mandżurskiej, aż do roku 1912.


Dragon został wytworzony w ilości 1912 egzemparzy w sterlingowym srebrze, oraz w ilości 100 egzemplarzy w żółtym 18 karatowym złocie.