IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Eternal  Bird

Powiększ
Powiększ
 
Powiększ
 
Powiększ

Każdy kto miał przyjemność posiadania wyjątkowego pióra z pewnością przyzna, iż przyjemność pisania małym dziełem sztuki jest jak przyjemność życia. Prawdziwą ucztą dla koneserów piękna, stała się nowa odsłona firmy Montegrappa z przełomu 2005 /2006 r. - pióro wieczne "Eternal Bird".
Inspiracją powstania nowej limitowanej kolekcji stała się 10 rocznica pojawienia się na rynku "The Dragon" / "Smok", jednej z najważniejszych i najsławniejszych limitowanych edycji tej marki.

 

Panie i panowie, przed wami niewiarygodne arcydzieło -
"Eternal Bird"!

 

Jestem zaszczycony, że pod koniec roku 2005, mogłem jako jeden z nielicznych na świecie osób, podziwiać złoty egzemplarz tego fascynującego pióra. Kiedy odpakowaliśmy przesyłkę z Włoch i pierwsze promienie światła omiotły ten klejnot, zapadła cisza. Wszyscy, którzy uczestniczyliśmy w rytuale otwierania drewnianego pudła byliśmy urzeczeni. To prawdziwe królewskie arcydzieło! Niesamowita chwila, wspaniałe, niewyobrażalne uczucie. Jeden z elitarnych 10 egzemplarzy leży na stole.

 

Pióro poraża z siłą pioruna. Efekt połączenia żółtego złota z głęboko purpurowym celuloidem, oraz z brylantami i rubinami jest fascynujący.
Godny następca "Dragona".
W każdym momencie przemawia do nas doskonałość. W blasku brylantów ukazuje się wysmakowany luksus i piękno. Takie wyczucie formy i kolorystyki tworzy po raz kolejny zdecydowany lider wśród manufaktur artykułów piśmienniczych.
Odkrywamy wspaniały i fascynujący Świat. Delektuję się tym widokiem. Agresywny kolor głębokiej czerwieni i lśniące bogactwem żółte złoto, wysadzane drogocennymi kamieniami, prowokuje, a zarazem uwodzi bogactwem. To pióro już zrobiło furorę na świecie. Narobiło sporo zamieszania. W czym tkwi tajemnica owego sukcesu?
Jest kilka teorii: w obrzydliwie wysokiej cenie, w minimalnym nakładzie, w inspiracji i w perfekcyjnym wykonaniu oraz w szlachetności wybranych materiałów.
W tym piórze zawarte jest nieprzemijające piękno.

 

"Eternal Bird" przeznaczony jest dla koneserów sztuki przez wielkie "S", dla wybitnych indywidualistów i wyrafinowanych zbieraczy.
Wyjątkowe pióro!
Posiadacz tego pióra jest wybrańcem z pośród garstki nielicznych szczęśliwców - koneserów.
Cena?
Nie pytajcie wszak dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają.

 

Kolekcja "Eternal Bird" - "Wieczny Ptak - Feniks", to kobieca postać "The Dragon". Wprawne oko dostrzeże, że obie serie mają wiele podobieństw, łączy je styl i wielkość pióra, wykonanie przez tego samego artystę, podobne opakowanie, drogocenny kałamarz w limitowanej serii.

 

Inspiracją była legenda arabskiego Feniksa, która istnieje, choć pod różnymi nazwami, ale w podobnej symbolice bardzo wielu odległych od siebie kulturach takich jak: Egipt, Chiny, Indie czy Ameryka Łacińska. Najbardziej znana wersja legendy rozpowszechniona w zachodnich zakątkach świata pochodzi ze starożytnego Egiptu, którego mieszkańcy rzeczywiście czcili świętego ptaka nazwanego Benu, w wyglądzie przypominającego dużych rozmiarów orła z lśniącym i barwnym upierzeniem, którego uosabiano z Ra, Bogiem Słońca. Zadziwiająca charakterystyka tego legendarnego ptaka czyni go wyjątkowym. Według legendy, kiedy ptaka ogarniało przeczucie, że jego czas dobiega końca, Feniks podpalał ogniem wymoszczone trawą łoże i składał swoje życie w ofierze bogu, pozwalając swemu ciału spalić się aż do popiołu. Po upływie trzech dni od śmierci, Feniks ponownie rodził się z popiołu.
Nieśmiertelny ptak różniąc się w drobnych szczegółach istnieje w wielu kulturach na rozległym obszarze; począwszy od legend hinduskich i japońskich, po pewne charakterystyczne podobieństwa występujące w przekazach przedkolumbijskiej ludności Meksyku, w których stale towarzyszy wizerunkowi słońca i ognia (Feniks powstał od greckich słów o znaczeniu "czerwień" i "ogień") Na jego istnienie wskazują również pewne legendy rosyjskie.
W Chinach, Feniks ukazany był jako czarodziejski ptak Feng Huang, jeden z czterech boskich opiekunów wpływających na przeznaczenie kraju.

 

W przedstawieniu wizerunku Feniksa, artysta posłużył się 12 wiecznym, chińskim malowidłem, znajdującym się obecnie w Muzeum Narodowym w Pekinie. Na obrazie tym nieśmiertelny ptak pojawia się u boku postaci kobiecej. Postać kobieca ma podkreślać silną żeńską naturę.
Rzeźba na piórze została wykonana przy użyciu ekskluzywnej techniki odlewniczej. Precyzyjne kopie oryginalnej rzeźby stworzonej ręką artysty odlewane są w cennych metalach (sterlingowym srebrze lub 18 k żółtym złocie), a następnie ręcznie wykańczane przez artystów, złotników firmy Montegrappa. Przygotowana w ten sposób rzeźba zostaje naniesiona na pokrytą czerwonym celuloidem obudowę oraz skuwkę pióra. I tak za sprawą rąk rzemieślnika złotnika, każda część, każdy najdrobniejszy szczegół "Eternal Bird", staje się niepowtarzalnym dziełem sztuki.

 

Pióro z limitowanej serii 10 sztuk, dodatkowo wysadzana jest kamieniami szlachetnymi w liczbie 244 diamentów i 2 rubinów. Łączna masa diamentów wynosi 3,2 karaty.
"Eternal Bird" prezentowane jest w cennym, drewnianym pudełku, utrzymanym dokładnie w tym samym stylu jak kolekcja "The Dragon". Jego kolorystykę dopasowano do pióra - czerwień na zewnątrz, wnętrze w kolorze czarnym. Dodatkowo wieko pudełka ozdobione zostało medalionem przedstawiającym głowę wiecznego ptaka.
Do tego unikatowego pióra wiecznego firma Montegrappa zaprojektowała i wykonała kałamarz, który wykonany został z kryształu górskiego z Madagaskaru. Pokrywa kryształowego pojemnika na atrament, wykonana została również przy użyciu technik odlewu w 18 k złocie lub sterlingowym srebrze.

 

Pióro wieczne "Eternal Bird"

  • złoto, z kamieniami szlachetnymi -  10 szt.
  • złoto - 100 szt.
  • srebro - 1912 szt.

 

Pióro wieczne "Eternal Bird"

  • srebro - 500 szt.

 

Kałamarz "Eternal Bird"

  • srebro - 500 szt.
  • złoto 18 k - 50 szt.