IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Cigar

Powiększ
Powiększ

Jak trafnie stwierdził niegdyś angielski poeta Rudyard Pikling, palenie cygara kryje w sobie coś więcej niż tylko tę właśnie czynność. Jest to rytuał, wytchnienie od codzienności, chwila relaksu i refleksji, przerwa na przyjemność. Pisanie piórem wiecznym także przypomina udział w swoistej ceremonii. Pozwala nam ono odizolować się od codziennych zajęć i pośpiechu, porozumieć się z samym sobą i naszymi myślami zanim przekażemy je innym.
Daje nam ono ucieczkę od zwyczajności i monotonii oraz chwilę do refleksji.
Cygara i pióra to dosłownie. ekskluzywne przyjemności.
W 1997 roku, firma Montegrappa poświęciła swoją nowatorską edycję, jednemu z coraz bardziej popularnych rytuałów współczesnych czasów, jakim jest palenie cygar. Jako efekt rosnącego zainteresowania cygarami, oraz piórami wiecznymi. firma Montegrappa zaproponowała połączenie tych dwóch przyjemnych rytuałów, w  jedno wyjątkowe doświadczenie.
Kolekcja  "Cigar" to wyjątkowe osiągnięcie dokonane przez rzemieślników i specjalistów od technologii firmy Montegrappa.
Pióro wykonane zostało z wałka celuloidu, którego produkcja trwa rok, a konserwowanie dwa miesiące i które kolorem nawiązuje do barwy suszonego tytoniu.
Pióra te dostępne są w wersji ze srebra, ale powstała też limitowana seria z 18 karatowego złota, licząca 100 egzemplarzy.
Pióra z kolekcji "Cigar" wyposażone są w tradycyjny tłoczkowy system napełniania atramentem o dużej pojemności. Posiadają niezwykle elastyczną, pokrytą platyną stalówkę z 18 karatowego złota, zapewniającą miękkie i delikatne pisanie, oraz ręcznie obracany system, który zapewnia stały strumień atramentu.
W piórach tych zastosowano też oryginalny mechanizm umożliwiający wydłużenie części uchwytu, ukazującego okienko do kontroli poziomu atramentu.
Każde pióro posiada indywidualny numer i oznakowanie.
Pióra te wyposażono w stalówki w sześciu rozmiarach: EF, F, M, B, BB, OB, zapewniających grubość pisania dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

 

"Cigar"

  • pióra wieczne z 18 karatowego złota, edycja limitowana - 100 szt.
  • pióra wieczne ze srebra - edycja roczna, numerowana.