IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Marostika The Game of Chess

Powiększ

Marostika to dzielnica Vicenzy - włoskiego miasta, w którym gra w szachy miała swój europejski początek. Za kolebkę szachów uważa się Indie , gdzie znane były już w VI w.
Do Europy gra dotarła w VIII w.

 

Legenda mówiąca o początkach gry przyczynia się zapewne do mistycznej aury, która wytworzyła się wokół szachów.
Wynalazca, mędrzec Ben Daher, za wymyślenie tak interesującej gry dla króla jako o nagrodę poprosił władcę o tyle ziaren kukurydzy ile się nagromadzi na polach szachownicy. Na jedno pole położył jedno ziarno, na drugie dwa, na trzecie cztery, na czwarte osiem. itd. Król cały czas był przekonany o świetnym interesie jaki zrobił dopóki nie okazało się, iż suma ziaren przekroczyła zapasy w jego spichlerzach.
Historia i legenda szachów bez wątpienia niesie za sobą czar, którym gra w szachy była zawsze otaczana. Nie tylko dla tych, którzy są wtajemniczeni w zasady gry, ale również dla osób, które o szachach i ich znaczeniu nie wiedzą nic. Szachy, ruchy figur i ich konfiguracje to połączenie trzech aspektów: nauki, sztuki i czystej rywalizacji duchowej.

 

"Marostika" jest kontynuacją serii piór mówiących o ludzkich słabostkach i skłonnościach. Tak jak pióra: "Cigar", "The Queen of Hearts".
Pióro "Marostika The Game of Chess", przypomina o szlachetnej rywalizacji i słabością do walki, ale tylko na polach szachownicy.

 

Wydawca pięknych piór jakim jest Montegrappa w pełni identyfikuję się z wartościami jakie niesie za sobą gra w szachy jak i sama legenda o ich powstaniu. Dlatego właśnie też wybrano ten temat jako symbol roku Millennium, aby zacząć grę na przyszłość w symbolicznej grze z przeszłości.

 

"Marostika" to szczególna limitowana edycja piór wiecznych. Ornamenty zdobiące pióro nawiązują do gry w szachy. Końcówka pióra ma kształt wieży szachowej, której rzeźba widnieje również na klipie. Na korpusie pióra wygrawerowane zostały pola szachownicy. Niekonwencjonalny kształt, bezkompromisowość w detalach oraz luksusowy materiał, to cechy wyróżniające pióro "Marostika".
Stalówka z irydową końcówką wykonana jest z 18 karatowego złota platerowanego platyna. Mechanizm tłokowy wyposażony jest w powiększony zbiorniczek, spływak natomiast wykonany jest z ręcznie nacinanego ebonitu.

 

Edycja limitowana to 100 szt. piór wiecznych oraz 30 piór kulkowych, których ośmioboczna obudowa łączy 18 karatowe złoto z czerwoną żywicą. Srebrna seria jest edycją roczną.
Wygodny kształt i wybalansowany wymiar sprawia, iż "Marostika" jest wyjątkowym piórem, tak jak wyjątkowa jest gra do której subtelnie nawiązuje.