IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Papal Pen - Vatican 2002

Powiększ

Pióro Papieskie - edycja roku 2002, oparta została na znakomitym piórze Papieskim Watykan 2000. Tym razem przeznaczona została wyłącznie na rynek polski, w limitowanej edycji 50 egzemplarzy.

 

Nowe pióro łączy w sobie wersję srebrną i złotą. Inspiracją do wznowienia tej edycji była planowana na sierpień 2002 roku pielgrzymka Ojca Świętego do Polski.
Sukces pióra Watykan 2000 w Polsce, dał wyraz wielkiego szacunku dla osoby Ojca Świętego Jana Pawła II i patriotycznej solidarności z Papieżem Polakiem.
To wszystko zdecydowało o podjęciu takiej inicjatywy przez firmę Montegrappa i wyprodukowania pióra tylko i wyłącznie na rynek Polski i w takim małym limicie sztuk.
Kolekcjonerzy , miłośnicy piór i entuzjaści sztuki bez wątpienia docenią ten wykonany po mistrzowsku instrument piśmienny. W sposób wyjątkowy utrwala on istotę minionych dwóch tysięcy lat. Skomplikowanym grawerunkiem uczczono i upamiętniono ustanowienie kalendarza, który wyznaczył przełomowy moment w historii.
Bogactwo ręcznie wytrawianych obrazów w szlachetnym metalu przedstawia bliskie nam wartości i treści religijne.

 

To drogocenne pióro umieszczone jest w specjalnym, stylizowanym, wykonanym z drewna pudełku. Przedstawia Święte Drzwi - Drzwi Jubileuszu, które Papież otwiera tylko raz na 25 lat.
Każde opakowanie zdobi ponadto wytłoczona pieczęć papieska.