IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Montegrappa for Alfa Romeo

Powiększ
Powiększ
 
Powiększ

Montegrappa i Alfa Romeo to dwie legendarne włoskie marki, które zbliżają się do setnej rocznicy ich powstania. Dlatego właśnie Montegrappa, która produkuje najwyższej klasy pióra wieczne i instrumenty piśmienne w tej samej fabryce od 1912 roku, została wybrana by wyprodukować na setną rocznicę pióro dla Alfa Romeo, założonego w 1910 roku.


Włoska jakość łączy te dwie firmy. Obie reprezentują wartości, które definiują włoską duszę , tradycje i innowacje.
Inną, nieomal transcedentalną zaletą zespalającą je, to dbanie o to, by ich dzieła posiadały elegancję, a kształt respektował funkcję.


Pierwszym owocem nowej współpracy tych firm jest elegancka linia piór ucieleśniająca esencję historii i prestiżu Alfa Romeo. Kolekcja powołana przez mistrza rzemiosła z Possano z okazji tak ważnej rocznicy zawiera dwanaście różnych artykułów piśmienniczych, w tym trzy wersje piór, długopisów, ołówków i piór kulkowych.


Data w której Anonima Lombarda Fabbrica Automobili została założona 24 czerwca 1910 odzwierciedlona jest w liczbie piór stworzonych w edycji limitowanej.
Montegrappa stworzyła w sumie 1910 sztuk: po 246 [24.6 czerwiec] piór wiecznych, długopisów i piór kulkowych oraz 167 ołówków mechanicznych z celuloidu i włókna węglowego, po 246 piór wiecznych, długopisów i piór kulkowych oraz 167 ołówków mechanicznych z celuloidu i srebra oraz 25 piór wiecznych, piór kulkowych, długopisów i ołówków automatycznych w wersji celuloidu i 18 karatowego złota.


W pierwszym modelu tradycyjny celuloid użyty jest w skuwce, a technicznie zaawansowany materiał jakim jest włókno węglowe w korpusie. Ten wybór materiałów pokazuje idealny pomost pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. Potwierdza on dynamikę prestiżowej fabryki samochodów, która pozostaje wierna historycznym korzeniom, jednocześnie dążąc ku przyszłości ze skrupulatną troską, zwracając uwagę na techniczne i stylistyczne innowacje oraz badania naukowe.
Znakomity artystyczny design wyryty unikalną techniką low-relief na korpusie w srebrnej i złotej wersji zainspirowany jest przez stylistyczne elementy przywołujące logo Alfa Romeo. Ukazuje się ono także w rzeźbie na topie skuwki, podczas gdy klasyczna dla Alfy czterolistna koniczyna wygrawerowana jest na 18 karatowej, dwubarwnej złotej stalówce pióra wiecznego.
Spływak zrobiony jest z ebonitu, co dowodzi, że nawet części ukryte przed ludzkim okiem są ekskluzywne i wykonane ze zwróceniem najwyższej uwagi na detale.


Pióro jest pełne powietrza jaśniejącego własnym blaskiem. Efekt kolorystyczny jest tak doskonały, ponieważ została wykorzystana absolutna harmonia barw. Oglądając to pióro w świetle dziennym i elektrycznym, dopiero wtedy można zrozumieć jaki efekt można osiągnąć za pomocą światła.
Nawet opakowanie potwierdza elegancję i wytworność tych unikalnych artykułów piśmiennych.


Życzenie firmy Alfa Romeo z pewnością zostało spełnione.