IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Aurora

 

 

Przez 87 lat firma Aurora zapisuje z pasja kolejne stronnice historii piśmiennictwa. Od 1919 roku, nieprzerwanie jest wśród najwybitniejszych producentów artykułów piśmienniczych, tworząc absolutnie wyjątkowe dzieła sztuki.
Od momentu powstania w sercu Turynu, firma Aurora z zaangażowaniem łączy tradycyjne i nowoczesne elementy, wyrafinowanej techniki rzemieślniczej i precyzji technologicznej.
Pióra Aurora powstają z pasją, a ich wzory charakteryzuje ogromna pomysłowość i przywiązanie do innowacyjnych rozwiązań technologicznych.
Użycie nowoczesnych urządzeń w procesie produkcji, gwarantuje zastosowanie mechanizmów najwyższej jakości, a wyjątkowe zdolności manualne ekspertów od jubilerstwa sprawiają, iż pióra firmy Aurora, to wyrafinowane, ekskluzywne przedmioty.

Obecnie, tak jak przez ostatnie 87 lat, w wyniku złożonego procesu, powstają instrumenty piśmiennicze łączące sztukę i technikę po to, aby zapewnić swoim właścicielom wyjątkową precyzję i jakość. Ta niekwestionowana precyzja technologiczna, oraz wzornictwo piór Aurora , przyniosło im sławę i uznanie na całym świecie, dzięki czemu wystawiane były między innymi we wspaniałych muzeach, między innymi w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.
W dalszym ciągu, Aurora to prestiżowy ambasador tradycyjnych wartości.

Firma ta, zarówno we Włoszech jak i poza granicami tego kraju stanowi synonim i esencję jakości wyrażonej w haśle "Made in Italy" - "Wyprodukowano we Włoszech".

Przełomowe skonstruowanie piór zawierających zbiornik atramentu w środku tj. Asterope czy Etiopia z systemem atramentu w pastylkach rozpuszczalnych w wodzie, stanowią przykład wyjątkowego geniuszu kreacji lat 30-tych, który spowodował to, iż pióra Aurora stały się obiektem pożądania kolekcjonerów, poszukiwanymi na całym świecie.

Sukces jaki odniosła firma trwa nieprzerwanie od dziesiątków lat. Pióro o nazwie "88" zaprojektowane w 1947 roku, stało się piórem legendą i produkowane jest, po dziś dzień.
Pióro "Optima", także przywodzi na myśl magię przeszłości i zajmuje specjalne miejsce w sercach tych, którzy cenią elegancję , wyrafinowane wykonanie i genialne wzornictwo.
Dla kolekcjonerów i osób, które kochają stylowe instrumenty, Aurora ma w ofercie genialne serie limitowane. Sukces pióra "Cristoforo Colombo" - "Krzysztof Kolumb", przyczynił się do stworzenia kolejnych wspaniałych arcydzieł - piór.
Te bezcenne dzieła sztuki, nawiązujące do sławnej włoskiej tradycji złotniczej, zdobią gabloty kolekcjonerów należących do elit.

Obok piór kolekcjonerskich, Aurora proponuje także szeroki wachlarz piór, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane z zachowaniem najwyższej jakości tak, aby mogły służyć nawet przy intensywnym, codziennym ich użytkowaniu. O to one:

  • "Mare"
  • "Optima"
  • "Ottantotto 88"
  • "Talentum"
  • "Ipsilon"
  • "Style"
  • "Magellano"

 

Aurora, to światowy ambasador tego, co najlepsze, bo wyprodukowane we Włoszech.