IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Partenon

Powiększ

Starożytny świat, będący kolebką kultury, a który położony był w basenie Morza  Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie, obejmował następujące kraje:  Egipt, Chaldeję, Asyrię, Etiopię, Fenicje, Palestynę, a następnie Grecję i Rzym. Architektura starożytnych krajów Bliskiego Wschodu mimo swej monumentalności, była stosunkowo jeszcze słabo rozwinięta, natomiast formy architektoniczne, będące dziełem artystów i budowniczych starożytnej Grecji i Rzymu, są do dnia dzisiejszego żywe i wielu przypadkach obecnie stosowane. Architektura starożytnej Grecji i Rzymu, ze względu na trwałe i niezmienne do dziś wartości artystyczne, oraz z uwagi na uznaną doskonałość nosi nazwę architektury klasycznej. Ówczesne osiągnięcia architektury pozostawiły bardzo bogatą spuściznę w postaci zachowanych po dziś dzień: budowli, gmachów, pałaców, teatrów, świątyń, pomników, placów itd.

 

Ta limitowana seria piór wiecznych i kulkowych poświęcona jest świątyni Partenon - jednemu z najwspanialszych skarbów architektonicznych świata.
Świątynia ta została zbudowana dla bogini Ateny, opiekunki Aten, a obecnie stanowi symbol okresu klasycznego, kiedy to Grecja przewodziła światu w dziedzinie filozofii, nauki i sztuki.
Pióra z limitowanej serii "Partenon", przedstawiają masywne kolumny Świątyni w sterlingowym srebrze z korpusem z ebonitu i skuwką ze srebrnym klipsem w kształcie kolumny.

 

Limitowana seria "Partenon", liczy 447 piór wiecznych i 438 piór kulkowych, każde z indywidualnym numerem.

Pióra wykonane są z czarnego ebonitu pokrytego srebrną obwódką oraz klipsem wykonanym z tego samego materiału. Pióra wieczne posiadają stalówkę z 18 karatowego złota.

 

Mimo wielkiej skromności zawartej w tym piórze, jest w nim niepowtarzalna atmosfera. Twórcy z firmy Marlen nie po raz pierwszy wykazali się wręcz wspaniałą intuicją, tworząc cudowny klejnot.