IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Cameo

Wspaniali artyści, wielcy literaci i architekci od dawien dawna byli pod wrażeniem symetrii i naturalnego piękna muszli. Fenicjanie, Grecy i Rzymianie używali muszli jako części do dekorowania swych budynków.
Ocean Indyjski jest miejscem najbardziej bogatym w złoża muszli w związku z tym wydobycie jest tam największe.

 

Wielcy tego świata: Botticelli, Michel Angelo, Pierro Della Francesco, Ensor, Rodin, Brusselmans, Leonardo da Vinci wykorzystywali muszlę do tworzenia swoich ponad czasowych dzieł sztuki. Ten ostatni jako pierwszy na świecie zainteresował się budową muszli spiralnej studiując jej strukturę.

 

Każda kamea, to skrupulatna, wytężona praca artysty, która doceniana jest przez najlepszych kolekcjonerów od czwartego wieku przed Chrystusem.
Chassis Rufa, zwana także jako, Casco cornolia, duża na około 20 cm, jest tworem niezwykle rzadko spotykanym i tylko w bezpośredniej bliskości raf koralowych w Oceanie Indyjskim.

 

Włoska manufaktura Marlen stworzyła limitowaną edycję pióra wiecznego Cameo tylko w liczbie 81 sztuk. Dobrze się stało, że takie arcydzieł rzemiosła ujrzało światło dzienne. To jest piękne unikatowe pióro.