IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Visconti

 

 

W 1988 roku, po kilku latach działalności w dziedzinie piór wiecznych, Dante del Vecchio oraz Luigi Poli, między innymi kolekcjonerzy historycznych instrumentów piśmienniczych postanowili założyć firmę, której celem była produkcja i rozpowszechnienie piór wiecznych wykonanych z celuloidu.
Mimo, iż większość marek o ugruntowanej pozycji na rynku zrezygnowała ze stosowania tego tworzywa, Dante del Vecchio oraz Luigi Poli, bardzo mocno wierzyli w jego wartość technologiczną oraz estetyczną i pragnęli kontynuować tę tradycję.
Celuloid to nowoczesne tworzywo przyjazne dla środowiska, które powstaje z celulozy i kamfory. Jest on dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej, ale także jest wstrząsoodporny, co stanowi ogromny atut w przemyśle produkującym pióra. Kilkunastoletnie doświadczenie pozwoliło marce Visconti stać się jednym z największych i najbardziej prężnych producentów piór wiecznych na świecie.
Od momentu powstania firmy, Visconti osiągnęła najwyższy standard technologii zastosowanej przy produkcji piór, ale w tym samym czasie firma rozwinęła także tradycyjne techniki i rzemiosło artystyczne.
W odpowiedzi na brak wystarczająco niezawodnych systemów, firma Visconti wynalazła i opatentowała między innymi system "Double Reservoir", oraz kałamarz podróżny, który pozwala podróżować z niemałym zapasem atramentu i napełnić nim pióro gdziekolwiek i kiedykolwiek.
W dziedzinie instrumentów piśmienniczych nie istnieje obszar, w którym firma Visconti nie zaznaczyłaby swojej kreatywności i innowacyjności. Oprócz  wyjątkowych systemów napełniania piór , oferta Visconti obejmuje też kilka innych przyrządów do napełniania piór, specjalne kałamarze oraz akcesoria piśmiennicze skończywszy na wysublimowanych meblach dla kolekcjonerów piór wiecznych.
Początkowo produkcja firmy Visconti opierała się na zastosowaniu celuloidu, a następnie zaczęto wykorzystywać materiały takie jak: kość słoniowa, ebonit, akryl, zwiększając tym samym zakres używanych materiałów do największego w historii piśmiennictwa.
Rozpoczynając od odwołań do tradycji florenckiej, firma rozszerzyła działalność i stosowane metody produkcyjne o takie kruszce jak: platyna, złoto i srebro oraz cenne kamienie. Przykładami najbardziej wymiernymi wykorzystania tych surowców są pióra z serii limitowanej: "Alhambra HRH" i "Taj Maral HRH", które stały się wyznacznikiem ogromnego sukcesu firmy w branży artykułów piśmiennych.
Firma Visconti wprowadziła także nowe techniki w dziedzinie jubilerstwa. Filigranowe zdobienia na ebonitowym korpusie pióra "Alhambra", zyskały międzynarodowe uznanie.
Firma Visconti, dzisiaj szczyci się szeroką gamą piór, które powstały przy zastosowaniu najbardziej wyjątkowych i wyrafinowanych technik jubilerskich.
Obecnie, liczne marki na całym świecie produkujące instrumenty piśmiennicze, polegają w tej kwestii właśnie na doświadczeniach firmy z Florencji.

Nie ma drugiej tak młodej firmy w branży producentów instrumentów piśmienniczych, która by odniosła tak wielki sukces w tak krótkim czasie. Pióra wieczne z firmy Visconti są nie tylko artykułami, którymi posługujemy się podczas pisania , ale są twórczymi wydarzeniami, które zawarte są w tych małych przedmiotach. Pióra wieczne stworzone przez firmę Viconti przekazują, przeżycia, namiętności i zawsze zawierają jakąś historię. Jakaż to przyjemność odczytywać symbole zawarte w tych wyrafinowanych arcydziełach sztuki.