IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Golden Man

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ

Grecki historyk Herodot z Halikarnasu, nazywał koczownicze plemiona wędrujące pomiędzy wschodnim Uralem a Morzem Kaspijskim „gryfami strzegącymi złota”.
Trafność tego określenia potwierdził fakt, że kiedy odkryto w 1970 roku w Kurhanie grobowiec panującego w V wieku p.n.e. tajemniczego księcia Saki, okazało się, że został on pochowany w kunsztownej, bogato zdobionej zbroi wykonanej w całości ze złota.


Znalezisko z miejscowości Issyk to dowód zamiłowania do przepychu - klejnotów z kamieni szlachetnych i złota przedstawiających lamparty, koziorożc , skrzydlate konie, a także motywy kwiatowe – kult fauny i flory mocno zakorzeniony w życiu, a zatem i wszechobecny.


W sztuce ówczesnych koczowników władających stepami Azji.
Mit Złotego Człowieka zainspirował firmę Visconti do stworzenia nowej kolekcji piór wiecznych opartej na ornamentyce scytyjskiej.


Oryginalne kolory oraz wyjątkowa stylistyka kolekcji, wzbogacona odrobiną wyobraźni, sprawia, że obrazy z historii, choć tak odległej, staną teraz przed naszymi oczami.


Pióro zostało wykonane tak precyzyjnie, że dostrzeżone zostało przez czytelników czasopisma Penword, najbardziej poczytnego pisma w branży i wybrane: „Pen of the year 2011”.


Jest to ogromne wyróżnienie dla każdej z firm, która zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem piór limitowanych.
Rok 2011 niewątpliwie należał do firmy Visconti.