IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Camelot

Powiększ

Czasy króla Artura nazywane są w historii Brytanii "mrocznymi wiekami", gdyż nie wiemy niemal nic o wydarzeniach i postaciach z tamtej epoki. Nie ma nawet pewności czy Artur naprawdę istniał, choć są przesłanki historyczne, że bohaterski Bryt zwany Arturem, powstrzymał na początku szóstego wieku najazdy Saksonów. Wnioskując z ubogich zapisków historycznych można wysnuć wniosek, że człowiek o imieniu Artur żył i był wielkim wodzem, lecz niekoniecznie królem.
Coś w tym jednak jest, że o walczącym tak heroicznie z wielokrotnie silniejszym przeciwnikiem po upływie tysiąca pięciuset lat, wrogowie mówią o nim z szacunkiem i czczą jego pamięć.
Nierozłącznie z postacią Artura powiązana jest historia zamku Camelot i miecza Ekskalibur.
Wszystkie elementy tych wspaniałych dziejów zawarte zostały w piórze limitowanym wyprodukowanym przez firmę Visconti.
Cechą charakterystyczną piór z tej kolekcji jest plecionka, wykonana za pomocą techniki filigranu , nawiązująca do wyglądu kolczugi, którą nosił Artur. Kolczuga wykonana z setek żelaznych płytek posiadała kształt łusek z dwoma otworami u góry, przez które przetkano nić, tak aby zachodziły na siebie w taki sposób, że grot włóczni napotykał zawsze co najmniej dwie warstwy żelaza, zanim trafiał w twardą skórę, która umieszczona była pod spodem. Kowale, którzy byli twórcami kolczugi dodali elementy ze złota i srebra, uzyskując efekt lśniącej postaci.
Klips, w którym zastosowano specjalny mechanizm sprężynowy inspirowany był mistycznym mieczem Artura - Ekskaliburem. Legenda podaje, że z pod spowitych mgłą wód jeziora wyłoniło się jakieś tajemnicze, odziane w biały brokat ramię, żeby pochwycić miecz Artura i przenieść go do wieczności.
Całość pióra zdobiona jest ornamentami i motywami charakterystycznymi dla okresu średniowiecza.
Piór "Camelot" z czerwonego ebonitu, połączonego z 18 kararowym złotym filigranem wyprodukowano 199 egzemplarzy. Natomiast piór ze specjalnego sterlingowego srebra ilość została ograniczona do 999 sztuk.
Jednym z piękniejszych elementów pióra jest bogato zdobiona stalówka wykonana z 18 karatowego złota, mieniąca się dwoma kolorami. Pióro napełnia się za pomocą systemu tłoczkowego.

Zamek, to miejsce skąd się wyjeżdża i dokąd się powraca. W tej kompozycji zawarte są korzenie rycerstwa i czasów ponurego i krwawego średniowiecza.