IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Alchemy

Powiększ
Powiększ

"Alchemy", to nie tylko pióro, to najbardziej szokujący projekt ostatnich kilku lat w branży ekskluzywnych przyborów piśmienniczych. Precyzyjna konstrukcja i rozmach z jakim cały projekt został zrealizowany wymagała od rzemieślników  firmy Visconti niebywałego polotu i myśli twórczej.
"Alchemy" zawiera w sobie najbardziej znaczące symbole zaczerpnięte ze studiów nad literaturą alchemiczną i świętymi księgami. Jest to wyjątkowe pióro o dwóch stalówkach, symbolizujących dualistyczny pogląd na świat i nawiązujących do myśli Junga - .nie można mówić o dobru bez zła, czy o świetle bez ciemności.
Pióro to przeznaczone jest do użytku stacjonarnego.
Korpus wykonany został z czerwonej żywicy i wyposażony został w dwie stalówki na obu końcach, umożliwiającymi pisanie w dwóch różnych kolorach i grubościach. Stalówki oczywiście zostały wykonane z 18 karatowego złota.
Napełnianie pióra jest niewygodne i czasochłonne, ale przecież nie jest to pióro do użytku codziennego, lecz jest to egzemplarz kolekcjonerski.
Proces napełniania "Alchemy", następuje z dwóch stron po przekręceniu pierścienia przy stalówce. Atrament podajemy metodą kropelkową wykorzystując do tego pipetkę, która dołączona jest do pióra.
Pióro umieszczone jest w opakowaniu wraz z kałamarzem. Najbardziej niesamowite jest usytuowanie pióra, które znajduje się w okręgu i wisi w powietrzu przytrzymywane za pomocą magnesów. Okrąg w którym znajduje się pióro jest pozłacany i przedstawia dwa zjadające się smoki, które nawiązują do cyklu życia.
"Alchemy" Viscontiego pokazało światu najbardziej niekonwencjonalny sposób przechowywania pióra wiecznego, a jego prezentacja w 2003 roku , przejdzie z pewnością do historii piśmiennictwa.

 

"Alchemy Vermeil" - edycja limitowana 1038 szt.
"Alchemy Gold" - edycja limitowana 238 szt.
"Alchemy H.R.H." - edycja limitowana 38 szt. (344 diamenty i rubiny)