IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

America's Cup

Powiększ

Puchar Ameryki jest największym wydarzeniem żeglarskim na świecie, a jego trzydziesta pierwsza edycja była rozgrywana od pierwszych miesięcy roku 2003. Puchar Ameryki to najstarsza cyklicznie rozgrywana impreza sportowa, wyznaczająca kierunki rozwoju żeglarstwa i przemysłu jachtowego.
Firma Montegrappa została wyróżniona przez organizatorów Pucharu prawem do stworzenia specjalnej edycji limitowanej; "America's Cup".

 

Eleganckie pióro, które wykonane jest z litego srebra oznaczone jest symbolami związanymi z największymi regatami na świecie.
Korpus i skuwka, ozdobione są głęboko grawerowaną reprodukcją ornamentów, znajdujących się na pucharze Ameryki.
Pióro wieczne wyposażone jest w tłoczkowy system napełniania atramentem, ebonitowy spływak, oraz stalówkę z 18 karatowego złota, na której wygrawerowano logo America's Cup, oraz Montegrappy.
Najbardziej oryginalne jest jednak opakowanie, tego pięknego pióra. Projektant realizując swój pomysł zadbał o niekonwencjonalną oprawę w formie kadłuba statku, wykonanego z jednego kawałka drewna, wykończonego wypolerowanym granatowym lakierem.

 

W ten o to sposób Montegrappa, podarowała , bardzo elegancki i oryginalny prezent dla ludzi morza, zwolenników pięknych jachtów, przygód i sportowej rywalizacji.

 

"America's Cup"

pióro wieczne ze złota - 152 egzemparze

pióro kulkowe ze srebra - 152 egzemplarze

pióro kulkowe ze złota - 31 egzemplarzy

pióro wieczne ze srebra - 1851 egzemplarzy