IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

88 Anniversary

Powiększ

Osiemdziesiąta ósma rocznica powstania firmy Montegrappa przypada na przełom stuleci.
Nie trzeba bynajmniej wielu argumentów, aby wytłumaczyć dlaczego cyfra 88, mająca tak magiczne znaczenie, stała się również powodem wydania nowej limitowanej serii wiecznych piór w szczególnym roku 2000.
Limitowana edycja to: 888 sztuk piór w wersji srebrnej i 88 piór z 18 karatowego złota.

 

Zdobi ją pięknie wyryty kwiatowy ornament w stylu Art Deco. Mechanizm tłoka to mosiężna konstrukcja o nowatorskich cechach, która zapewnia stały dopływ atramentu poprzez ręcznie nacinany, najwyższej jakości ebonitowy spływak.
Pióro jako całość stanowi jednolitą koncepcję projektową. Jest połączeniem dekoracji oraz barw w stylu Art Deco. Płaskorzeźby zdobiące powierzchnie pióra wykonane maszynowo, połączone są z emalią. Powierzchnię piór ozdabiają, emaliowane, błękitno bursztynowe rysunki, na których przedstawiono atrament w symbolicznych gęsich piórach. Obraz wielu małych piór ułożonych ukośnie, a następnie użycie jeszcze mniejszej wersji "Makro" tych samych krzywizn, przedstawia rozkwit Matematyki Fraktalnej w XX wieku, co jest dopełnieniem myśli numerologicznych, na których oparta jest koncepcja pióra. Błękit emalii harmonizuje z barwą żywicy użytej do wszystkich wykończeń, która zawiera drobniutkie srebrne płatki.
Pióra Montegrappy wyróżnia jedyny w swoim rodzaju klips, podtrzymujący charakterystyczną obracającą się kulę. Tym razem w klips wprawione są dwa szafiry nadające charakter i rys elegancji pióra 88.
Niewielkie zdobienia pióra, drobne detale pośród ostrych kształtów i intensywnych barw często charakteryzują styl Art Deco , który w latach 20 - tych był utożsamiany ze wszystkim co nowe i futurystyczne.
Ekskluzywne pióro wieczne "88 ANNIVERSARY" zamknięte jest w pięknym inkrustowanym pudełku z drzewa różanego.

 

Osiem płatków ma kwiat Lotosu

Osiem jest ścieżek na drodze trójgramu I - Ching i kolumn Ming - T'ang.

Osiem jest ramion Wisznu, które reprezentują strażników przestrzeni.

Osiem jest form Sziwy.

Ósemka - symbol równowagi kosmicznej, od Róży Wiatrów do buddyjskiego Koła Praw.

Osiem to liczba w środku której, otoczony promieniami Budda jest przedstawieniem tego, który obraca koło będące centrum wszechświata.

Ośmiokąt jest szczególnym rodzajem formy pośredniej między kwadratem a Kołem, punktem w którym spotykają się Ziemia i Niebo.

Ósemka dla Japończyków jest określeniem tego, co "niepoliczalne".

"Ośmioma Wielkimi Wyspami", w bardzo odległej przeszłości nazywany był Archipelag Kraju Wschodzącego Słońca, co oznacza określoną, lecz olbrzymią ilość, która może być również nieprzeliczalna.

Osiemdziesiąt osiem - symbol szczęścia w krajach Dalekiego Wschodu.