IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

FB  Annual Edition - for FERRARI

Powiększ
Powiększ
 
Powiększ
 
Powiększ
 
Powiększ

Po sukcesie pierwszej edycji, Montegrappa przedstawia drugą Edycję Roczną FB, stworzoną wyłącznie dla marki Ferrari. Wspaniały włoski styl, zaawansowane technologie i wyjątkowe rzemiosło to cechy charakterystyczne tej serii.
Współpraca pomiędzy markami Ferrari i Montegrappa przyniosła taki sukces, iż przedstawiana edycja nie została zmieniona, a jedynie udoskonalona. Dokonano tego poprzez zastosowanie nowych kolorów i tworzyw, dzięki czemu nowa edycja jest udaną kontynuacją swojej poprzedniczki.
Oprócz tradycyjnych surowców takich jak srebro i różowe złoto użyto także tytanu i aluminium, które charakteryzuje lekkość i wytrzymałość. Podczas tworzenia tych piór użyto lakieru o odcieniach Racine Red oraz Mirabeau Blue , charakterystycznych dla marki Ferrari oraz dopełniających charakter tych instrumentów piśmienniczych.
Koń (Ferrari Prancing Horse) - legendarny symbol Ferrari wykonany za pomocą dawnych technik grawerunku z użyciem dłuta, zdobi każde pióro z tej serii. Każde z nich umieszczone jest w eleganckim pudełku wykonanym z drewna, lakierowanym na charakterystyczny czerwony kolor oraz zdobionym wygrawerowanym motywem 12-cylindrowego silnika Ferrari.
Wnętrze pudełka nawiązuje do barw i technik ręcznego szycia tapicerki w samochodach Ferrari.
Przemyślany kształt tego pióra, jego linia pozwala docenić perfekcjonizm tego projektu. Można dyskutować na temat rozwiązań napełniania pióra atramentem - tylko za pomocą naboi, natomiast mała stalówka wykonana ze złota wspaniale się komponuje do całości.
Niezwykle innowacyjny i nietypowy jest system zamykania skuwki. Jest to płynny i prosty mechanizm zamykania, identyczny jak w drzwiach samochodów Ferrari.

Aluminiowa edycja "FERRARI FB" jest bezpośrednio inspirowana konstrukcją modelu Scaglietti 612, który jest lekki i niebywale mocny. Jest to również znaczące osiagnięcie w procesie produkcji samochodów. W  edycji FB lakierowanej jak i srebrnej zastosowano specjalny stop aluminium. Co do emblematu legendarnego konia, to w edycji FB jest on nieco mniejszy niż w FA.