IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Privilege Deco

Powiększ

W połowie 2005 roku firma Montegrappa odnowiła wygląd jednego z najstarszych i najbardziej klasycznych modeli swoich piór "Privilege" i prezentując nową kolekcję: "Privilege Deco".

 

Nowe wzornictwo zdobiące serię "Privilege Deco", zostało zainspirowane historycznym modelem z lat trzydziestych minionego stulecia, należącego do muzeum Montegrappy. Ośmiokątny kształt oraz cenne materiały użyte do produkcji pióra, wyróżniające tę kolekcję, zostały ożywione nowym wzornictwem oraz nową elegancką kolorystyką części wykończeniowych. Teraz kolorem dominującym jest elegancka perłowa szarość. Wzór na korpusie pióra jest wykonany autentyczną, rzadką techniką Guilloche, najbardziej tradycyjną techniką rzemieślniczą. W poszukiwaniu źródeł techniki Guilloche należy cofnąć się do XVII stulecia. Mimo, że dziś jest to niezwykle rzadka i skomplikowana technika, istnieje kilku rzemieślników nadal posługujących się tą umiejętnością. Technika Guilloche jest starożytną sztuką wykorzystywaną w złotnictwie, umożliwiającą tworzenie linii za pomocą specjalnych narzędzi, w celu dekoracji cennych materiałów, takich jak srebro, złoto czy platyna.
Wyobraźnia twórców tej linii piór wiecznych, spowodowała, że powstały pióra bardzo eleganckie, a przez zastosowanie wykończenia z masy żywicznej w kolorze szarości, stały się jeszcze bardziej wyrafinowane. Producent pozostawił na skuwce przestrzeń, dającą posiadaczowi pióra możliwość wygrawerowania indywidualnego oznaczenia lub podpisu.

 

Pióra wieczne wyposażone są w stalówki z 18 karatowego złota i ebonitowy spływak.  Posiadają konwertery, które można w każdej chwili zastąpić , nabojami atramentowymi.
Pióra wieczne - model duży, można wyposażyć w następujące grubości stalówek: EF, F, M, OM, B, BB, OB., Stub.
Model mały natomiast możemy wyposażyć w stalówki: EF, F, M i B.

 

Poza piórami wiecznymi, w tej linii dostępne są również pióra kulkowe i długopisy.