IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Antiche Repubbliche Marinare Italiane

Powiększ

"Antiche Repubbliche Marinare Italiane" - "Włoskie Republiki Morskie" - seria limitowana.
Pomiędzy IX i XV wiekiem, najbardziej znaczące włoskie miasta w regionie Morza Śródziemnego tj. Amalfi, Piza, Genua i Wenecja, nazywane były Republikami Morskimi.
Te miasta - państwa wzbogacały się dzięki handlowi, a ich ranga wzrosła jeszcze bardziej, podczas Wojen Krzyżowych.
Wojny Krzyżowe, krucjaty wojskowe, które w 1099 roku, zakończyły się podbiciem Jerozolimy, przyczyniły się do rozwoju handlu w tych miastach, powodując zainteresowanie odkrywaniem kultur Wschodu i tworzeniem rynków zbytu o ogromnej wadze.

 

Aby uświetnić Republiki Morskie, Delta stworzyła kolekcję instrumentów piśmienniczych liczącą zaledwie 1099 szt.
Wersja Celebration - Uświetnienie, liczy zaledwie 99 egzemplarzy. Natomiast pozostałe wersje liczą 1099 szt.

 

Skuwka ręcznie wykonana ze specjalnego gatunku żywicy, w niebieskim kolorze, nawiązuje do koloru wody Morza Śródziemnego. Pierścień wykonany jest z 18 karatowgo złota lub ze srebra, w zależności od wersji, a na nim wygrawerowane są pieczęcie czterech Republik Morskich.
Korpus ręcznie wykonany, ze specjalnego gatunku żywicy w kolorze błękitu, nasuwa jednoznaczne skojarzenia z wodą Morza Śródziemnego. Korpus pióra wiecznego w wersji Special, pokryty jest powłoką ze srebra, na której wygrawerowane są cztery zabytki charakterystyczne dla czterech miast zwanych Republikami Morskimi. Są to: katedra w Amalfi, latarnia morska w Genui, krzywa wieża w Pizie i most Rialto w Wenecji.
Klips wykonany ze specjalnego stopu metali, pokryty jest złotem w wersji Celebration, a platyną w wersjach wykonanych ze srebra.
System napełniania pióra odbywa się za pomocą dzwigni umieszczonej z boku korpusu pióra. Pióra w wersjach wykonanych ze srebra posiadają wymienny system napełniania - tradycyjny tłoczek, naboje z atramentem lub system napełniania za pomocą zakraplacza.

Stalówka wykonana została z 18 karatowego złota, a następnie pokryta platyną. Grubośći stalówek tej kolekcji piór limitowanych są następujące: EF, F, M, B i OM.

 

Pióra ze srebra znajdują się w eleganckich pudełkach, wraz z kałamarzem i zakraplaczem. Natomiast w wersji Celebration znajdują się w luksusowym pudełku wykonanym z drewna.