IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Trevi

Powiększ
Powiększ
Powiększ

Trzy monety w fontannie...
Wszystkie poszukują szczęścia...
Rzucone przez troje pełnych nadziei kochanków.
Którego z nich pobłogosławi fontanna?
Jakże one błyszczą poprze fale.

 

Zainspirowane prze słynną fontannę "Trevi" w Rzymie, pióro wieczne Trevi jest kolejną edycją ekskluzywnej kolekcji zatytułowanej: "Stipula Akademia".
Fontanna Trevi, budowana od 1732 do 1762 roku według projektu Nicole Salvi'ego jest jedną z największych i najsłynniejszych fontann w Rzymie. Legenda głosi, że ktokolwiek wrzuci monetę przez ramię stojąc tyłem do fontanny, ujrzy znów Rzym i szacuję się, że każdego dnia ponad 3000 euro w monetach wrzucane jest do Fontanny Trevi przez tych, którzy mają nadzieję na błogosławieństwo Fontanny, gwarantujące powrót do tego wspaniałego miasta. Fontanna Trevi znana jest również jako miejsce, w którym kąpała się Anita Ekberg w filmie Felliniego: "Słodkie Życie", i z którego uratowana została przez Marcello Mastoianni'ego.

 

Pióro limitowane Trevi zostało wyposażone w opatentowany system capless, który jest znakiem rozpoznawczym firmy, a który polega na wysuwaniu się stalówki poprzez przekręcenie korpusu pióra.
Do wykonania stalówki zastosowano złoto próby 18 karat, natomiast do wykonania korpusu zastosowano lite srebro z elementami emaliowanymi.