IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Leonardo Da Vinci

Powiększ
Powiększ
Powiększ

Wśród florenckich producentów ekskluzywnych przyborów piśmienniczych powszechnie znana jest sentencja autorstwa założyciela firmy Stipula - Renzo Salvadori, w myśl której: "Stipula posiada dwie dusze, duszę wnuczka i dziadka".

Wnuk symbolizuje postęp, entuzjazm, dynamizm i patrzenie w przyszłość, natomiast dziadek, jest symbolem tradycji, spokoju i emocjonalnego chłodu.

 

Wynalazki były i są najszlachetniejszym potomstwem człowieka, a Leonardo Da Vinci jest ojcem wielu z nich. Mając na uwadze wyjątkowość tej postaci, rzemieślnicy z manufaktury Stipula zaprojektowali i z pietyzmem wykonali pióro wieczne, które otrzymało nazwę od nazwiska mistrza.

 

Pióro jest na wskroś indywidualne, a rozwiązanie konstrukcyjne polegające na zastosowaniu specjalnego mechanizmu chowania stalówki godne samego Leonarda Da Vinci.
Pióro jest grube i ciężkie, wyposażone w stalówkę złotą 14 karatową. Mechanizm chowania stalówki otrzymał nazwę: twist capless. Żywica, z której wykonano korpus pióra, występuje w kilku kolorach. System napełniania jest wymienny: tłoczek lub naboje.

 

Pióra nie są limitowane, ale zapewniam, że każdy kolekcjoner pióro takie powinien posiadać. Samo pisanie sprawia wiele przyjemności, a firma jest gwarantem jakości wykonania i użytkowania.