IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

175 Years Pelikan

Niemieccy rzemieślnicy z Hanoweru postanowili uczcić 175 rocznicę powstania marki powołując do życia edycję specjalną pióra, którego wzorcem stał się model "100" z roku 1929.

 

Pasja to jedna z cech , którą od wielu lat dzielą się z nabywcami, twórcy tych małych dzieł sztuki. Bardzo wysoka jakość wykonania, ponadczasowość i rozpoznawalność marki to sukces, na którym Pelikan opiera swoje wartości. Współczesna interpretacja tego pióra to przede wszystkim grafitowy kolor.
Wielkość pióra z pierwowzorem jest identyczna, jak również system napełniania.
"175 Years Pelikan" został wyposażony w stalówkę ze złota 14 karatowego, którą następnie pokryto rodem.

 

Ponieważ pióro jest niewielkich rozmiarów, skierowane jest raczej do posiadaczy małej dłoni. Ten lśniący unikat, który dyskretnie podkreśla wysublimowany kunszt, to najlepszy przykład na to, że przemyślana koncepcja nawiązująca do tradycji może i w tym wypadku jest klasą samą w sobie.

 

Pióro "175 Years Pelikan" najprościej można podsumować używając w tym celu tylko trzech słów: nieprzeciętne, autentyczne, klasyczne. Przedmioty nie mogą być bierne, muszą przekazywać emocje. Muszą zaskakiwać, rozczulać, wyswabadzać podziw lub irytację. Nikt jednak nie powinien przejść obok nich obojętnie. Mają one prowokować do przemyśleń, a czasami do działania. Jednym z takich nieprzeciętnych przedmiotów jest pióro marki Pelikan "175 Years Pelikan".