IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

The Paros of Alexandra

Zbudowanie latarni było pomysłem Ptolemeusza I Sotera, lecz zbudowana została dopiero po jego śmierci podczas panowania Ptolemeusza II Filadelfosa, syna Kleopatry II i Marka Antoniusza. Latarnię zaprojektował grecki architekt Sostratus z Knidos, lecz matematyczno-konstrukcyjne obliczenia wykonano w Bibliotece Aleksandryjskiej. Budowa trwała 17 lat, a pracowało przy niej 300 niewolników. Latarnia Aleksandryjska, była pierwszą na świecie latarnią morską i została zaliczona w poczet Siedmiu Cudów Świata.


W roku 2007 doszło do prezentacji limitowanego pióra wiecznego, wytworzonego przez niemiecką firmę Pelikan, która oddała hołd najwyższemu z siedmiu cudów świata "Latarni Aleksandryjskiej".


Stworzenie czegoś szczególnego wymaga zawsze od ludzi szczególnych umiejętności. Ludzie pracujący w firmie Pelikan uczynili ze swojego rzemiosła i długoletniej tradycji swego rodzaju sztukę. Wiedza i doświadczenie pokoleń czynią z każdego przyboru do pisania marki Pelikan rzecz wyjątkową.
Szczególnie pióra wieczne i szczególnie z nieskończonej jeszcze serii "Siedem Cudów Świata" wywołują nie tylko u znawców zasłużony podziw.
Motyw latarni został usadowiony na uchwycie pióra. Natomiast lakierowany na granatowo korpus i skuwka osadzony w złote okucia tworzy nieskazitelną powłokę. Najbardziej fascynuje stalówka wykonana ze złota 18 karat, z wykonanym misternym grawerem, który symbolizuje światło latarni.


Każde pióro posiada swój indywidualny numer, który znajduje się na uchwycie tłoczka.
Wykonano 440 egzemplarzy tego pięknego pióra , nawiązując do wysokości latarni mierzącej 440 stóp - czyli około 134 metry.
Ten kolejny zaskakujący produkt marki Pelikan został zamknięty w szklanej kopule , wzorowanej na historycznym wyglądzie latarni morskiej z Aleksandrii.