IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Evolution of Script

Tysiące lat gromadzono cenną wiedzę o człowieku, różnorodności kultur i osiągnięć ludzkości przekazując ją jedynie z ust do ust. W rezultacie jej część została nieodwracalnie utracona. Zakładano, że człowiek wynalazł pismo około 5 tysięcy lat temu na terenach dzisiejszego Iranu i Egiptu. Jednak najnowsze odkrycia archeologiczne dowodzą, że najstarszy zabytek piśmiennictwa powstał w epoce kamienia na Bałkanach. Na początku sierpnia 2014 roku eksperci odkryli w Bułgarii najstarsze znane nauce pismo świata. Natrafiono podczas wykopalisk archeologicznych w mieście Perperikon na kamienną płytkę o wymiarach 7-8 cm, na której wyryto piktogramy. Eksperci twierdzą z całą stanowczością, że jest to prototyp pisma, które dało początek piśmiennictwu. Bułgarskie odkrycie przesunęło czas powstania pisma o 2-3 tysiące lat wstecz.

 

Firma Pelikan znowu zadziwiła wszystkich miłośników piór wiecznych, powołując do życia techniczny majstersztyk - pióro limitowane "Ewolucja Pisma". Pióro zachwyca swym wyjątkowym powołaniem, jak i kunsztem zdobienniczym. Skuwkę wykonano ze szlachetnej masy żywicznej, którą pokryto grawerowanymi motywami nawiązującymi do obrazów malowanych w jaskiniach. Platerowany złotem korpus, dekorowany specjalnym lakierem, zdobią znaki i symbole początków pisma.
Kolejne epoki są subtelnie oddzielone złoconymi pierścieniami, dla zaakcentowania etapów rozwoju pisma. Nieodłączną osobliwością tego klejnotu piśmiennictwa jest okazała stalówka, która wykonana została ze złota 18 karatowego pokryta kunsztownym grawerem wyróżniającym to doskonałe pióro.
Mosiężny tłoczek pióra gwarantuje znakomitą funkcjonalność, oraz najwyższy stopień niezawodności. Artystyczna wizja w połączeniu z doskonałą sztuką rzemieślniczą oraz sprawdzonymi i specjalnie dobranymi materiałami, gwarantują najwyższą jakość, sprawiając, że pióro "Ewolucja Pisma" to przedmiot pożądania każdego, kto ceni kunszt unikatowych kolekcji instrumentów piśmienniczych.

 

Edycję limitowaną pióra "Ewolucja Pisma" liczy 930 egzemplarzy. Ilość piór jest nawiązaniem do roku 930 p.n.e. w okolicach którego, na Krecie powstała pierwsza europejska wersja alfabetu.

 

Czytelnicy Amerykańskiego wydania magazynu "Świat piór" przyznali swoją nagrodę: Readers Choice Awards 2008" w kategorii: "Temat kultura" limitowanemu pióru marki Pelikan - Evolution of Script". Swoje głosy oddawali w 10 różnych kategoriach, w których nominowanych było ogółem 50 produktów. Za bezdyskusyjny atut pióra, uznano jego unikalny wygląd połączony z funkcjonalnością oraz ponadprzeciętnym komfortem pisania.

 

Podsumowując, pióro wieczne "Evolution of Script" poza walorami estetycznymi jakimi powinno pióro takiego formatu się wykazywać, produkt ten jest znakomitym przyborem piśmienniczym, z którego można czerpać satysfakcję każdego dnia.