IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Piramidy w Gizie

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ

Jest to pierwsze pióro wchodzące w skład większej kolekcji zatytułowanej: „Seven Wonders of the Word” – Siedem cudów świata, zaprezentowanej przez niemiecką firmę Pelikan jesienią 2004 roku.


Kształt pióra z tej serii jest tak wyjątkowy jak piramidy w Gizie.
Bardzo duża skuwka została wykonana ze srebra pokrytego złotem z wygrawerowanymi hieroglifami. Na jej zwieńczeniu została umieszczona korona króla Cheopsa, natomiast kształ pokrytego złotem klipsa nawiązuje do uraeus cobra – węża o nazwie kobra, egipskiego symbolu władzy i boskości.


Logo firmy Pelikan umieszczone zostało na zwieńczeniu skuwki. Piramidy wyłaniające się tajemniczo na czarnym tle specjalnego rękawa pokrywającego korpus, nawiązują do równie tajemniczego nieba nad Kairem, po tym jak zapadnie zmrok.
Także wykonana z 18 karatowego złota stalówka kształtem nawiązuje do sylwetki piramid.
Uchwyt systemu napełniania atramentem jest siedmiokątny i składa się z wykończonych złotem prostokątów, a na jego szczycie znajduje się piramida z kamieniem pochodzącym z wykopalisk w Egipcie, umiejscowionym wewnątrz przeźroczystej kopuły.


Edycja limitowana liczy 445 egzemplarzy upamiętniając datę, kiedy to historyk grecki Herodot, przybył do Egiptu i opisał piramidy w Gizie.