IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Majesty M7000

Czy kiedykolwiek istniało pióro wieczne Pelikana bliższe wartościom tej marki?
To olśniewająco piękne pióro związane jest z fabryką jak żadne inne dotychczas. Osobliwość tej kolekcji polega na ornamencie, który pojawił się na piórze w postaci fryzy z wyżłobionymi pelikanami. Pomysł nawiązania do oryginalnej kamiennej fryzy znajdującej się na murach historycznej wytwórni instrumentów piśmienniczych Pelikan w Hanowerze okazał się doskonały.


Korpus wykonany ze sterlingowego srebra pokryty jest żłobieniami, które nadają całości bardzo indywidualnego charakteru. Skuwka natomiast gładka, która została pokryta platyną, która odbija blask pozłacanego klipu.
W piórze zastosowano system napełniania atramentem - tłoczkowy.


Pióro zaliczyć trzeba do tych ciężkich ze względu na zastosowany materiał, natomiast jego wielkość posiada idealne proporcje i to niezależnie czy pisze się piórem ze skuwką, czy bez.
Pióro Majesty M7000 nie zalicza się do piór limitowanych, jednak producent postanowił wypuścić na rynek pióro bliźniacze, M7000 Majesty Anniversary, które wykonane ze sterlingowego srebra zostało pokryte żółtym złotem i ograniczone do 170 sztuk. Oba modele zostały wyposażone w stalówki wykonane ze złota 18 karatowego.
Aktualnie pióro nie jest już produkowane.