IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Caeleum

Powiększ
Powiększ

Nasz układ słoneczny stanowi spektakl ewolucyjnej mocy trwającej przez miliony lat. Ten wyjątkowy akt stworzenia w środku nieskończonego wszechświata nadchodzi w nowej postaci - limitowanej serii piór "Caeleum" - "Niebiosa".
Nazwa pióra nawiązuję do odległości dzielącą pierwszą planetę układu słonecznego Merkury od słońca, wynoszącej około 58 milionów kilometrów.
Limitowana seria piór "Caelum" liczy 580 instrumentów piśmienniczych.
Fakt, iż jest to seria limitowana, a także to, iż do jej powstania użyto najbardziej wyrafinowanych materiałów i komponentów połączonych harmonijnie w jedną całość za pomocą tradycyjnych technik rzemieślniczych, sprawia iż stanowi ona kolejne arcydzieło oferowane przez markę Pelikan. Stanowi ona jednocześnie jeden z najbardziej fascynujących opisów naszego układu słonecznego od początku jego istnienia przed ponad 13 miliardów lat.
Górna część skuwki symbolizuje świecące słońce, otaczające sobą wszechświat. Zobrazowano to za pomocą  olśniewających złotych promieni spływających po skuwce w kierunku dziewięciu planet naszego układu słonecznego.  U podstawy skuwki przedstawiono wszystkie dziewięć planet od Merkurego, aż po Pluton - obraz ten jest kontynuowany na obudowie pióra. Z boku pióra umieszczono złoty pas z nazwą Słońce oraz pozostałymi nazwami planet przecinającymi dokładnie orbity, poszczególnych z nich.
Korpus, skuwka oraz uchwyt wykonane zostały w sterlingowym srebrze, a następnie pokryte niebieskim kolorem kosmosu.