IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Graf von Faber-Castel - Pen of the Year 2014 - Catherine Palace St. Petersburg

Powiększ

Po rocznej przerwie firma Graf von Faber-Castell, powróciła do kontynuowania serii Piór Roku.


Za myśl przewodnią, która przyświecała stworzeniu kolejnego dzieła piśmienniczego tej renomowanej niemieckiej marki był Pawilon Agatowy, który jest częścią słynnego Pałacu Katarzyny w Petersburgu.
Jego architektura oraz materiały, z których został wykonany były inspiracją do stworzenia nowej numerowanej edycji Pen of the Year 2014.
Ten wspaniały budynek w stylu rzymskiej łaźni został zbudowany w 1785 roku przez szkockiego architekta Charlesa Camerona na rozkaz cesarzowej Katarzyny Wielkiej. Agatowe Komnaty, mistrzowsko zdobione kamieniami szlachetnymi, mieszczą się na piętrze. Te państwowe apartamenty pokryte są ciemno-czerwonym jaspisem, występującym jedynie w Rosji. Jego białe plamki, znane także jako "krew agatu", dały nazwę całemu kompleksowi budynków: "Agatowe Komnaty".


Specjalna edycja z 24 karatowym złoceniem została ograniczona do 150 sztuk.
Pióro wyróżnia się małymi czarnymi płytkami wzbogaconymi złotymi rozetami oraz sześcioma pięknie zdobionymi kamieniami jaspisu. Zarówno skuwka jak i część końcowa korpusu przystrojone są dwoma słonecznie żółtymi rosyjskimi kwarcami o fasetowym szlifie.
Pasowana ręcznie 18 karatowa stalówka o dwóch kolorach dostępna jest w rozmiarach F, M, B, BB.


Wersja srebrna została ograniczona do 1000sztuk piór wiecznych i 300 rollerów.
To, co łączy oba pióra to lśniący, czerwono-brązowy jaspis. Aby podkreślić kolor oraz charakter kamienia, filigranowe szczegóły wycięte zostały przy użyciu najlepszych urządzeń tnących, a następnie starannie wyszlifowane. Wielokrotne polerowanie ujawnia pożądane niuanse świetlne oraz szlachetny połysk pióra.


Do instrumentu piśmienniczego dołączony jest certyfikat osobiście podpisany przez samego Borysa Igdalova, mistrza rzemieślnika nadzorującego przebieg renowacji komnat w Pałacu Katarzyny, potwierdzający autentyczność rosyjskich kamieni szlachetnych.
Narzucająca się elegancja i przepych tego wspaniałego pióra jest zupełnie wyjątkowa. Pióro posiada godny pozazdroszczenia brak skromności. Po raz kolejny wszystko zostało dopracowane w najmniejszych szczegółach.