IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Graf von Faber-Castel - Pen of the Year 2015

Powiększ

Kolekcja Pen of the Year 2015 jest dwunastą z kolei propozycją znakomitej marki Graf von Faber Castell skierowaną do kolekcjonerów piór wiecznych z całego świata.


Inspiracją do stworzenia tego pióra była fascynacja architekturą Pałacu Sanssouci mieszczącego się w Poczdamie, wybudowanego na zlecenie Fryderyka II. Kolekcja powstała przy dużym udziale szlifierni kamienii szlachetnych Herberta Stephan'a, które korzenie sięgają XV wieku.


Korpus i skuwka pióra jest pokryta platyną. Korpus jest kwadratowy, a każdą z czterech płaszczyzn zdobią zielone serpentyny śląskie. Nazwa pochodzi od słowa łacińskiego: serpent, która oznacza węża lub żmiję. Nazwa nawiązuje do plamistej struktury minerałów i ich kolorystyki. Skała została wnikliwie opisana przez A. von Humbolta w 1823 roku.
Minerały tego rodzaju występują w Polsce na Dolnym Śląsku. Na terenie Polski znajdują się dwie kopalnie z których pozyskuje się ten surowiec. Pierwsza z nich znajduje się w miejscowości Grochowa niedaleko Ząbkowic Śląskich, natomiast druga w Nasławicach między Wrocławiem i Kłodzkiem. Obie kopalnie wydobywają serpent do dnia dzisiejszego.
Minerały te występują o zabarwieniu: zielonym, niebiesko-zielonym, brunatnym, czerwonym, żółtym, a niekiedy nawet czarnym.
Szlifiernia Herberta Stephan'a wykorzystała zielony serpentynit.
Skuwkę zwieńcza rosyjski kwarc dymny.
Stalówka została wykonana ze złota 18 karatowego i w części została pokryta rodem.


Firma Graf von Faber Castell każde z piór numeruje i umieszcza w bardzo eleganckiej kasecie z drewna, która pokryta jest lakierem fortepianowym w kolorze czarnym. Kaseta może być również wykorzystywana do celów kolekcjonerskich, posiada bowiem miejsce na sześć instrumentów piśmienniczych.


Do każdego pióra dołączony jest certyfikat sygnowany przez Herberta Stephan'a, który potwierdza autentyczność użytych kamieni naturalnych.