IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Graf von Faber-Castel - Pen of the Year 2007

Powiększ

Pen of the Year 2007 jest instrumentem piśmienniczym i biżuterią w jednym. Platynowana oprawa otacza każdy indywidualny kamień i ukazuje jego niewątpliwą świetność w doskonałej odsłonie. Wzór i kolorystyka nadaje każdemu egzemplarzowi indywidualny charakter.


Na ziemiach Arizony i Patagonii odkryto skamieniałe lasy, w których życie tętniło wiele wieków temu. Uległy one unikalnej metamorfozie, pokryte przez masy wulkaniczne powstałe w trakcie erupcji wulkanów, grzebiące roślinność gradem gorących popiołów lub zalewające grubą warstwą osadu. W trakcie procesu krystalizacji która mogła trwać nawet 360 milionów lat wapień, fosforany i sole mineralne penetrowały drzewo z okalających warstw stopniowo zastępując je. Niektóre z naturalnych struktur pozostały. W bogatym w krzemień środowisku skamieniałe drzewo osiągnęło wstępną fazę kamieni szlachetnych: chalcedonu i agatu.
Użycie skamieniałego drewna jako materiału tworzącego korpus pióra wiecznego jest niezwykłym rozwiązaniem w kolekcji Grafa vov Faber Castell. Wymaga to pozyskania kawałków o najwyższej jakości. Indywidualne barwy przechodzą od odcieni świetlistego brązu przez elegancki szary antracyt do głębokiej czerni, gdzie włókno jest niemal niewidoczne.


Każde Pióro Roku 2007 jest unikalnym dziełem sztuki, a jego intensywna, lecz zarazem dyskretna iskra nigdy nie przestaje robić wrażenia.


Największym wyzwaniem w produkcji Pióra Roku jest precyzyjne kształtowanie kamieni, tak by osiągnąć idealny, perfekcyjny kształt. Wymaga to doskonałej dokładności i ręki doświadczonego szlifierza. Do tego wymagającego przedsięwzięcia wyznaczona została manufaktura kamieni szlachetnych Herberta Stephena. Kontynuuje ona po dziś dzień wielką tradycję pracowni kamieni szlachetnych Idar Oberstein założonej w XV w.
Kunsztowne wykończenie korpusu pióra wraz z artystycznym szlifem kamienia szlachetnego jest zwieńczeniem świetności tego arcydzieła.


Pióro Roku 2007 wyposażono w ekskluzywny system napełniania atramentem i zwieńczono 18 karatową stalówką w dwóch kolorach złota.