IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Lagoon

Powiększ

Pośród wszystkich klejnotów używanych w jubilerstwie do zdobienia dzieł sztuki, jeden jest zupełnie wyjątkowy. Jest to jedyny kamień stworzony przez żywe istoty. Jest nim perła.
Perła to prawdziwy cud natury, tworzony delikatnie i powoli, jedna warstwa po drugiej, wewnątrz muszli - ostrygi spoczywającej na dnie morza lub rzeki.
Przez setki lat perła stanowiła symbol idealnego piękna mieniąc się i rozpraszając światło, tak aby tworzyło tysiące tęcz.

Pióro to jest idealnie pięknym przedmiotem, a na sześciu ściankach jego korpusu doskonale współgrają metal i stonowane odcienie lśniącej perły.
Każda ścianka daje inne wrażenie optyczne, gdyż łapie światło pod innym kątem. Efektem tego zjawiska jest cudowny połysk falujących pastelowych odcieni, który sprawia, iż każde pióro jest zupełnie wyjątkowe.
Perła stanowiła też inspirację dla projektantów firmy Caran d'Ache, do stworzenia zupełnie nowego pióra wiecznego, które nazwane zostało "Lagoon" - "Laguna", na cześć pięknego zjawiska kolorów, jakie klejnot ten daje pod wodą.
Specjalnie zaprojektowany korpus pióra "Lagoon" doskonale dopasowany został do ułożenia palców po to, aby pisanie uczynić czystą przyjemnością.

Zrobiony jest on z posrebrzanego mosiądzu i tak jak 18 karatowa stalówka pokryty jest on rodem, który pozwala utrzymać pierwotny połysk w trakcie użytkowania. Stalówka dostępna jest w różnych grubościach, każda dopasowana tak, aby dać doskonały efekt w trakcie pisania. Do każdego pióra dołączone są dwa naboje o wyjątkowym turkusowym kolorze.
Pióro "Lagoon" opakowane jest w skrzyneczkę imitującą skrzynię ze skarbami. Jej klasyczny czarny wygląd doskonale kontrastuje z bogatym turkusowym wnętrzem.

Przez ponad 75 lat marka Caran d'Ache łączy pełne wyobraźni projekty z doskonałością i precyzją szwajcarskiej technologii, po to aby stworzyć ekskluzywne instrumenty piśmiennicze, które zachwycają najbardziej wymagających koneserów.
Każde z piór stanowi prawdziwe dzieło sztuki, czego najlepszym przykładem jest "Lagoon", z roku 2001.

 

"Lagoon"

  • pióro serii limitowanej - 999 szt.