IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Omas 360 Vintage

 

 

Limitowana edycję 360 sztuk pióra Vintage firma Omas wydała w roku 2011. Dobrze się stało, że wznowiono produkcję tego nieprzeciętnego pióra.

 

Pióro posiada kształt zaokrąglonego trójkąta. Wykonano je z żywicy, którą wypolerowano na wysoki połysk. Skuwka tak jak korpus ma kształt trójkąta, przyozdobionego srebrnym pierścieniem pokrytym platyną, który został misternie po grawerowany. Trójkątny kształt powstał zachowując wszystkie zasady ergonomii. W konsekwencji okazuje się, że kształt ten doskonale trzyma się w dłoni.

 

Pióro powstało przy ścisłej współpracy mediolańskiego architekta Stefano Bini z rzemieślnikami firmy Omas. Stefano Bini i jego współpracownicy wierzyli, że trójkątna forma umożliwi naturalne ułożenie trzech palców, używanych normalnie do pisania. Praktyczność kształtu nie podlega dyskusji choćby z dwóch powodów. Po pierwsze przy tym kształcie nie musimy zmieniać uchwytu pióra by znaleźć odpowiedni kąt ułożenia stalówki. Po drugie dzięki trójkątnemu kształtowi nigdy nie będziemy zmuszeni łapać toczącego się pióra.

 

Kolekcja piór Vintage została stworzona z następującymi wykończeniami: czarna żywica plus ruten i rod, oraz czarna żywica plus różowe złoto.

 

Zdecydowano się na system napełniania tłoczkowy, natomiast o jakość pisania dba stalówka wykonana ze złota 14 karat pokryta rutenem, lub ze złota 18 karat pokryta rodem.
Pióra z tej kolekcji są piękne, doskonałe i świadczą o dużych możliwościach firmy Omas.