IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Cohiba

 

 

Słowo pochodzi z języka rdzennych mieszkańców wyspy jakimi byli Indianie z plemienia Taino. Oznacza ono tytoń, ale ma również inne znaczenie, a mianowicie określa czynność palenia zwiniętych liści tytoniu.

 

W 1960 roku znany rewolucjonista Fidel Castro spotkał mężczyznę palącego aromatyczne cygaro. Jak opowiadał w wywiadzie, którego udzielił magazynowi "Cigar Aficionado": ...kiedy spytałem jaką markę pali, odpowiedział, że wytwórcą jest jego znajomy. Odnalazłem człowieka, spróbowałem cygar i wydały mi się tak dobre, że poprosiłem by opowiedział jak one powstają.

 

W sześć lat później powstała manufaktura, której właścicielem stał się Fidel Castro. Zanim doczekała się swojej premiery, Cohiba była produkowana wyłącznie dla Fidela Castro, oraz rządzącej grupy kubańskich dygnitarzy. Cygara stanowiły także ekskluzywny prezent dla członków korpusów dyplomatycznych akredytowanych na Kubie.
Dopiero 1982 roku Cohiba miała swoją międzynarodową premierę.

 

Flagowy produkt manufaktury Habanos, skierowany jest do wytrawnych palaczy. Jako jedno z nielicznych cygar zapewnia 120 minut przyjemności ciągłego palenia. Obecnie cygara Cohiba są dostępne na wszystkich kontynentach. Mają swoją ustalona pozycję i renomę. Są dobrze widziane w kręgach wpływowego biznesu i światowej polityki. Król Hiszpanii Juan Carlom otrzymuje z wytwórni cygara sygnowane swoim herbem.

 

Na cześć tego renomowanego produktu tytoniowego, włoska firma Omas zdecydowała się zaprezentować instrumenty piśmiennicze wykonane na wzór cygara Cohiba.

 

Pióro wygląda jak cygaro, natomiast opakowanie jest humidorem z drzewa cedrowego. Piór wiecznych i piór kulkowych wytworzono 1966 sztuk dla podkreślenia roku powstania wytwórcy cygar.
Instrumenty piśmiennicze wykonane zostały z drzewa Cordia Dodecandra rosnącego w lasach tropikalnych Ameryki. Ponadto wykorzystano złoto i srebro.
Stalówka wykonana została ze złota próby 18 karat.
Wytworzono 1000 piór wiecznych wykończonych srebrem, a następnie pozłacanych.
996 piór kulkowych również ze srebra , które zostało pozłocone, oraz 40 piór wiecznych i 16 piór kulkowych wykonanych z litego złota 18 karatowego.

 

Pióro skierowane do miłośników cygar jest doskonale wykonane, a każdy szczegół dopracowany perfekcyjnie.