IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Da Vinci Code

Powiększ
Powiększ
Powiększ

19 maja 2006 miał swoją premierę film nakręcony na podstawie powieści Dana Browna, "Kod Leonarda da Vinci", o tym samym tytule. Książka wydana w 2003 roku okazała się najbardziej kontrowersyjną powieścią ostatniej dekady przełomu XX i XXI w. Napisana z olbrzymim rozmachem, spotkała się z natychmiastową krytyką kościoła, który w sposób niezamierzony przyczynił się do jeszcze większego sukcesu komercyjnego książki.

Różne są opinie na temat wartości tekstowej, która znalazła się w tej powieści, ale jednego nie można odmówić autorowi. Książka wciąga od pierwszej strony i pochłania się ją jednym tchem. Sam autor wypowiadał się, że celem książki jest zainteresowanie czytelnika, a nie wywoływanie skandalu. Autor świetnie posłużył się: faktami, legendami i kontrowersyjnymi interpretacjami, aby pobudzić wyobraźnię czytającego. Książka posiada wszystkie cechy, jakie potrzebuje światowy bestseller, więc nie może dziwić nikogo, że powstał film na jej podstawie ze świetnym dwukrotnym zdobywcą Oskara Tomem Hanksem w roli głównej. Reżyseria filmu została powierzona laureatowi Oskara Ronowi Howardowi.

Książka okazała się wielkim komercyjnym hitem, natomiast film stał się sporym wydarzeniem artystycznym.

 

W 90-tą rocznicę powstania firmy Tibaldi, powstało pióro wieczne, które zostało nazwane "Kod Leonarda Da Vinci". Pióro zostało zaprojektowane i wykonane na szczególne zamówienie Sony Picture, producenta filmu.

 

To szlachetne dzieło sztuki zostało zaprojektowane na bazie Phi, pojęcia zwanego: Boską Proporcją. Złoty numer 1.618 jest obecny w każdej części tej niesamowitej konstrukcji. Pióro jest lustrzanym odbiciem powieści i filmu. Jest pełne intryg i zagadek. Jest ozdobione rycinami słynnego Człowieka Vetruviana, jak również serią tajemniczych kodów i symboli.

Do tego pióra wpisuje się w sposób szczególny złota stalówka wykonana z 18 karatowego złota.

 

Cudownie fascynujące pióro zostało wykonane w wersjach ze złota i srebra, jako numerowana edycja limitowana.