IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

Metropolita

Powiększ
Powiększ

Legendarny, olśniewający, prawdziwy wulkan energii! Tak między innymi określano Michela Perchina, szefa wytwórni Petera Carla Faberze w latach 1885-1903.
Jako naczelny mistrz Petera Carla Faberze, Michel Perchin stał się katalizatorem dla wymienianej powyżej marki Faberze i sprawił, że podbiła ona świat jako najbardziej znana jubilerska marka Carskiej Rosji.

To właśnie Michel Perchin stworzył królewskie jaja Faberze, którymi Car obdarowywał członków królewskiej rodziny.


Pióro Metropolita jest niespotykanym wzorem zainspirowanym wspaniałą architekturą metropolii z końca XVIII wieku i początku wieku XIX. To właśnie dzieło, bo tak należy mówić o tym piórze sygnowane nazwiskiem Michel Perchin reprezentuje kreację, oraz podziw dla wielkich miast świata.


Każde pióro wytwarzane jest pieczołowicie przez najlepszych europejskich rzemieślników z litego sterlingowego srebra próby 925 oraz grawerowane w najwyższych jubilerskich standardach. Wielokrotnie nakładana transparentna emalia nakładana i wypalana jest na giloszowanym wzorze nadając nieprawdopodobną głębię i dodając wyrazu jodełkowemu wzorowi. Synergia najnowszej technologii i najlepszych tradycji rzemieślniczych jest wstanie stworzyć klasyczny wzór z poblaskiem nowoczesnego wyrafinowania.
Piekielnie piękne, ciężkie pióro Metropolita wytwarzane jest w czterech lśniących odmianach prezentując kolory: Królewski Błękit, Rubinowa Czerwień, Koronny Żółty oraz Szmaragdowa Zieleń.
Edycja Szmaragdowa i żółta wykonana została jedynie w ilości 15 sztuk, natomiast pozostałe modele pojawiły się w ilości 88 egzemparzy.


To pióro prezentuję sobą nienaganną elegancję, drobiazgowość w szczegółach, solidność, po to by kolejny właściciel czuł się w pełni usatysfakcjonowany, zaspokojony i szczęśliwy.
Elegancja i piękno to niekwestionowane atrybuty dzieł Michela Perchin. Niemniej jednak tyle samo uwagi, co estetyce poświęca się kwestii komfortu pisania. Stalówka powstająca w Niemczech to stop złota 18 karat i innych metali, gwarantujący maksimum giętkości i wytrzymałości. Wtopiony w końcówkę stalówki iryd ma wydłużyć jej trwałość.


Michel Perchin nadał nowe znaczenie słowu „jakość”. Wyjątkowy design sięga w przeszłość, przywołując elegancję nieznaną w świecie produkcji masowej. Nie szczędzi się wydatków na materiały i wykonaną pracę. Wynik to wymierna jakość, przekazywana następnemu pokoleniu.