IQ
Centrum Biznesu i Sztuki
Stary Browar - Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań
tel. 061 - 859 63 53
 King Cross Marcelin
Centrum Handlowe
ul. Bukowska 156
60-198 Poznań
tel. 061 - 886 03 74

2012 Rok Smoka

Powiększ

Parker, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek popularnych przyborów piśmienniczych, stworzyła edycję limitowaną "przyrządu do pisania" próbując oddać hołd najważniejszemu mistycznemu stworzeniu chińskiej kultury jakim niewątpliwie jest smok.
Limitowana edycja objęła 8000 sztuk!?
Korpus przyrządu piśmienniczego pokryto tandetnym czerwonym lakierem na którym znalazł się grawerowany złoty smok.

 

Z premedytacją unikałem słowa pióro, ponieważ przyrząd piśmienniczy, który stworzył Parker i który przez producenta nazwany został jako innowacyjny jest jedną z największych porażek w branży piśmienniczych od kilkudziesięciu lat.

5th, na bazie której powstał ten przedmiot jest... No właśnie czym jest?

Na pewno nie piórem wiecznym, może piórem kulkowym, a może długopisem. Łączenie tych wszystkich cech w jedną całość okazało się totalnym niewypałem. Metalowa stalówka służy za atrapę, która ma przykrywać wstydliwą część, czyli wkład cienkopisu. Zastanawiałem się wielokrotnie, czemu się takie "wydziwy" wytwarza?
Odpowiedź nasuwa się tylko jedna. Problemy z pisaniem piórami Parkera jest znana nie od dziś. Wielu klientów skarży się na pióra tej marki, że często niedomagają. Firma więc znalazła rozwiązanie. Tym rozwiązaniem jest cienkopis imitujący pióro wieczne.